طرح تشدید برخورد با تخلفات حادثه ساز موتورهای شارژی
+ پ -
طرح تشدید برخورد با تخلفات حادثه ساز موتورهای شارژی
فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش خبرداد:

طرح تشدید برخورد با تخلفات حادثه ساز موتورهای شارژی

فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش از طرح تشدید برخورد با تخلفات حادثه ساز موتورهای شارژی در سطح جزیره خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، سرهنگ حسین دهکی فرمانده انتظامی ویژه کیش در رابطه با طرح تشدید برخورد با تخلفات حادثه ساز در سطح جزیره کیش، گفت: رعایت حقوق شهروندی مهمترین اصل در اجرای طرح های انتظامی است.
وی افزود: طرح تشدید برخورد با تخلفات حادثه ساز رانندگی (موتور های شارژی) ، با افزایش گشت های محسوس و نامحسوس و بکارگیری از حداکثر توان و امکانات، در سطح جزیره کیش مورد اجرا قرار گرفت.

 

فرمانده انتظامی ویژه کیش ضمن تبیین اهداف این طرح اظهار کرد: رعایت حقوق شهروندی در مراحل اجرای این طرح یکی از اولویت های اصلی پلیس کیش است.

 

وی ضرورت پرداختن به حقوق شهروندی را از منظر بهبود مناسبات شهروندان و دست یابی به یک نظام کارآمد در رعایت حقوق فردی و اجتماعی امری اجتناب ناپذیر دانست و تصریح کرد: رشد و شکوفایی جوامع متکی بر سرمایه های انسانی و اجتماعی است که این تعالی و رشد بدون شک نیازمند امنیت و احساس امنیت می باشد.

 

دهکی با اعلام این مطلب گفت: در اجرای شیوه نامه تردد موتورهای شارژی در منطقه آزاد کیش و رسیدگی به تخلفات رانندگی ،پلیس راهور جزیره کیش از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری با اجرای طرح برخورد با موتورسواران متخلف در این جزیره برخورد قانونی می کند .

 

وی در ادامه بیان کرد: موتورسوارانی که از کلاه ایمنی استفاده نمی کنند احتمال ایجاد ایراد صدمات بدنی وجسمی خصوصا به ناحیه سر در آنها به مراتب بسیار بیشتر از دیگران است و استفاده از کلاه ایمنی هم برای راکب و هم برای سرنشین موتورسیکلت ها لازم و ضروری است چرا که درصد بالایی از میزان مرگ و میر و آسیب های جدی به ناحیه سر موتورسوار و سرنشین ها به دلیل نداشتن کلاه ایمنی است .

 

فرمانده انتظامی ویژه کیش تاکید کرد : در اجرای این طرح بالغ بر ۱۵۰ دستگاه موتورسیکلت شارژی به علت تخلفات حادثه ساز از جمله( عدم استفاده از کلاه ایمنی، حرکات خلاف جهت، حرکت در پیاده رو )، فاقد مدارک توقیف و به پارکینگ منتقل شده است که این افراد برابر قانون در مرحله اول به مدت یک هفته اعمال قانون می شوند و در صورت تکرار تخلف وسیله نقلیه این متخلفان به مدت یک ماه در پارکینگ متوقف خواهد شد .

 

این مقام انتظامی اضافه کرد: در شیوه نامه تردد موتورهای شارژی در منطقه آزاد کیش ، استفاده از کلاه ایمنی استاندارد برای راکبان موتورهای شارژی برای حفظ سلامتی افراد جامعه و با هدف کاهش تلفات جانی و مالی موتورسواران الزامی شده است.

 

وی هدف پلیس از انجام این مقررات را ، نجات جان موتورسواران و خانواده هایشان از آلام، درد ها و ناراحتیهای ناشی از تصادفات وسایل نقلیه به خصوص موتورسیکلت ها ذکر کرد .

 

“دهکی” تاکید کرد : پلیس کیش در اجرای این قانون مصمم بوده و به لحاظ حفظ سلامت رانندگان و راکبین موتورهای شارژی و شهروندان ، با متخلفان بطور جدی برخورد می کند که در همین راستا اجرای طرح برخورد با متخلفان رانندگی همچنان در دستور کار این پلیس قرار دارد.

 

فرمانده انتظامی ویژه کیش با بیان این مطلب که هدف پلیس جریمه نیست بلکه بازدارندگی و اصلاح رفتار در رانندگی است، خاطرنشان کرد: انتظار می رود کیشوندان و گردشگران با توجه به توصیه و هشدار های پلیس و تأکید بر استفاده از کلاه ایمنی و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی هنگام تردد با موتورهای شارژی، پلیس را در انجام این ماموریت یاری دهند.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff