طرح تسلط القاعده بر جنوب یمن کلید خورده است/ آمریکا مذاکرات سوئیس را خراب کرد
+ پ -
طرح تسلط القاعده بر جنوب یمن کلید خورده است/ آمریکا مذاکرات سوئیس را خراب کرد

سخنگوی جنبش انصارالله با اشاره به اینکه تداوم جنگ در یمن به نفع واشنگتن است اظهار داشت که طرح سیطره نیروهای افراطی (القاعده) بر سرمایه‌های یمن در این کشور کلید خورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جنبش انصارالله یمن همچنان هرگونه ازسرگیری مذاکرات سیاسی پیش از توقف جنگ در یمن را رد می‌کند.

«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در این‌باره به روزنامه «الاخبار» لبنان گفت: تداوم تجاوز و محاصره همه جانیه یمن، مانع حل و فصل بحران این کشور و ازسرگیری مذاکرات می‌شود.

وی بار دیگر تکرار کرد: کسی که گفت‌وگوها در سوئیس را متوقف کرد، آمریکایی‌ها بودند و این آمریکایی‌ها بودند که تلاش کردند برخی نتایج را می‌شد در این گفت‌وگوها حاصل کرد، ناکام گذاشتند.

عبدالسلام تصریح کرد: به انصارالله هیچ زمانی برای گفت‌وگوها پیشنهاد نشده است زیرا سازمان ملل میز می‌داند که گفت‌وگو در سایه تداوم تجاوز، به هیچ راهکاری منتهی نمی‌شود. آمریکا تمایل دارد که این جنگ ادامه یابد زیرا در راستای منافعش در منطقه و پرونده‌های آن در سوریه و سایر کشورهاست.

سخنگوی جنبش انصارالله در ادامه در واکنش به اظهارنظر «عبدالملک المخلافی» وزیر خارجه «عبدربه منصور هادی» مبنی بر آمادگی برای بازگشت به گزینه تشکیل دولت فدرال گفت: مسوله اقلیم‌ها، قانون اساسی، ساختار دولت و سایر مسائل مرتبط با گفت‌وگوی ملی که در چارچوب مسئولیت‌های هیأت ملی کشور است، مسائلی است که هنوز تصمیم قطعی درباره آنها اتخاذ نشده و تلاش برای تحمیل آنها با توسل به زور و قدرت، یکی از مسائل بروز اختلافات سیاسی در داخل کشور شده است.

وی درباره توسعه حضور القاعده در استانهای جنوبی اظهار داشت: این سازمان در استانهای جنوبی دامنه فعالیتش را گسترانده است و با تسلط بر بنادر، میلیاردها دلار از طریق گمرک و مالیات درآمد حاصل کرده است. این امر نشان می‌دهد که یک طرح در یمن در حال اجراست که به موجب آن، نیروهای افراطی بر سرمایه‌های کشور سیطره می‌یابند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff