طرح تحول محلات با هدف احیاء امر به معروف و نهی از منکر در بندرعباس اجرا می شود
+ پ -
طرح تحول محلات با هدف احیاء امر به معروف و نهی از منکر در بندرعباس اجرا می شود

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) با اشاره به نقش آفرینی اصلی مساجد در طرح تحول محلات اظهار کرد: پایه و محور اصلی طرح تحول محلات، مساجد هستندبر این اساس شاکله و پایگاه اصلی طرح، مساجد محلات هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سردار رضا ترابی فرمانده سپاه امام سجاد (ع) در گفتگو با خبرنگار  رفتارنیوز، اظهار کرد: در سطح شهر بندرعباس از ابتدای سال ۹۵ اقدام نوینی با عنوان قرارگاه های تحول محلات بندرعباس با هدف اجرای امر به معروف و نهی از منکر و توانمند سازی مردم کلید خورده است.

وی جذب جوانان با انگیزه را از دیگر اهداف این طرح نو پا برشمرد و افزود: دور کردن جوانان از آسیب های اجتماعی موجود در جامعه، جذب و ایجاد انگیزه های قوی در مردم، علی الخصوص روی آوردن جوانان به مساجد، از دیگر اهداف مهم این طرح بشمار می آید.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان  با اشاره به نقش آفرینی اصلی مساجد در این طرح خاطر نشان کرد: پایه و محور اصلی طرح تحول محلات، مساجد هستند، امام خمینی(ره) سالها پیش ما را با این جمله آشنا کردند که <<مساجد سنگر هستند،این سنگرها را باید حفظ کرد بر همین اساس شاکله و پایگاه اصلی طرح، مساجد محلات هستند.

تصریح کرد: این طرح که با همکاری ائمه جمائت محترم مساجد، افراد ذی نفوذ محل و با همراهی نخبگان محلات درحال انجام است، یک کار جمعی است، که احمدلله ما از نیمه اول سال ۹۵ تا به الآن توانستیم با استفاده از ظرفیت های خوبی که در محلات وجود دارد ،جواب خیلی خوبی از اجرای این طرح بگیریم.

وی با اشاره به اینکه این طرح برای اولین بار در کشور در حال اجرا شدن است، بیان کرد: استارت اولیه طرح در نیمه دوم سال۹۴ خورده شد، در حال حاضر در بندرعباس این طرح برای اولین بار است که به صورت آزمایشی انجام داده می‌شود تا نقاط ضعف و قوت این طرح مشخص شود، ان شاالله برای سال آینده، با برطرف کردن معایب و تقویت محاسن، این طرح  را در دیگر شهرستان های استان و همچنین در سطح کشور اجرا شود.

 

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff