طرح تحول سلامت دهان و دندان دانش آموزان در میناب کلید خورد
+ پ -
طرح تحول سلامت دهان و دندان دانش آموزان در میناب کلید خورد

رییس شبکه بهداشت و درمان میناب از آغاز بکار طرح پیشگیری از پوسیدگی دندان های دائمی و بررسی هویت سلامت افراد در این شهرستان خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ حمیدرضا بهزادی در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب با اشاره به اجرای این طرح در میناب گفت: در راستای برنامه‌های تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، آیین افتتاحیه طرح تحول سلامت دهان و دندان دانش آموزان از ابتدای آذرماه جاری در این شهرستان کلید خورده است.

بهزادی افزود: سلامت دهان و دندان نقش مهمی در کیفیت زندگی عمومی افراد جامعه بویژه کودکان دارد و این در حالی است که به دلیل عدم توجه کافی به این مقوله شاهد افزایش میزان پوسیدگی دندان در بین دانش آموزان می باشیم.

 

وی بااشاره به بالا بودن درصد زیادی از هزینه های درمانی صرف شده از جیب مردم را مربوط به خدمات دندانپزشکی دانست و گفت: : این طرح با همکاری وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش و با هدف پیشگیری و کاهش میزان پوسیدگی دندان از ابتدای آذرماه  جاری در حال اجراست.
رییس شبکه بهداشت و درمان میناب گفت : استفاده از روش‌های پیشگیری می‌تواند از هزینه‌های گزاف درمان‌های دندانپزشکی و عواقب از دست دادن دندانهای شیری و دائمی پیشگیری کند.

 

این مسئول اضافه کرد: در اجرای این طرح طبق برنامه‌ریزی انجام شده وارنیش فلوراید سالی ۲ بار به طور منظم برای دانش‌آموزان و با هدف کاهش پوسیدگی های دندان ارائه می‌شود.

 

بهزادی هدف اصلی از اجرای برنامه‌های تحول سلامت ارتقاء سلامت جامعه برای اجرای برنامه های آینده عنوان نمود و خدماتی از قبیل  آموزش،  معاینه،  تعیین نیازهای درمانی و ارائه خدمات پیشگیری و درمانی را مزایای طرح پیشگیری اشاره کرد.

 

وی خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح صد تیم با حضور یک پشتیبانی و با مشارکت یکصد و ۸۰ نفر با حضور ۵ دندانپزشک و کمک دندانپزشک بصورت خانه به خانه یا بصورت حضو در مدارس یا مراکز درمانی روستایی همکاری داشته که  تا پایان آذر ماه هویت سلامت جامعه هدف سنجیده می شود.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff