طرح آشنایی با روش های پخت نان استاندارد در بشاگرد

+ پ -
طرح آشنایی با روش های پخت نان استاندارد در بشاگرد

نماینده اداره کل فنی و حرفه ای هرمزگان در بشاگرد از اجرای طرح آشنایی با روش های پخت نان استاندارد ویژه نیروهای شاغل در نانوایی های این شهرستان خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فاطمه ذاکری نسب، نماینده اداره کل فنی و حرفه ای هرمزگان در بشاگرد  هدف از اجرای این طرح را کمک به افزایش سطح کیفی نان و اصلاح شیوه های پخت عنوان کرد و افزود:طرح آموزش نیروهای انسانی شاغل در واحدهای نانوایی به همت اداره کل فنی و حرفه ای هرمزگان و با همکاری اداره کل کمیته امداد منطقه بشاگرد برگزار می شود.

وی گفت:بر اساس این طرح ۲۴ نانوا با گذراندن ۴۰ ساعت آموزش‌، مهارت پخت نان به شیوه استاندارد را فرا می گیرند.

ذاکری نسب با تشریح اجرای طرح آموزش نیروهای شاغل در واحدهای نانوایی در بشاگرد، گفت:این طرح به صورت رایگان و برای نخستین بار در این شهرستان برگزار می شود.

وی ادامه داد:افراد شرکت کننده در این دوره که هشتم آبانماه جاری به مدت یک هفته برگزار می شود پس از فراگیری آموزش های لازم و آزمون عملی موفق به دریافت تاییدیه آموزشی می شوند.

وی با اشاره به واحدهای نانوایی فعال در بشاگرد تعداد واحدهای خبازی در این شهرستان را هشت واحد ذکر کرد و با تاکید بر ضرورت آموزش نانوایان به صورت عملی، گفت:کسانی که در این دوره آموزشی شرکت کنند می توانند از مزایای قانونی نانوایی ها بهره مند شوند.

نماینده اداره کل فنی و حرفه ای هرمزگان در بشاگرد در ادامه با گلایه از اداره صنعت، معدن و تجارت بشاگرد، اظهار داشت:علی رغم اینکه طی نشستی که با حضور نمایندگانی از فرمانداری، کمیته امداد، فنی و حرفه ای و رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت برگزار شد و هر دستگاه مسئولیت های را متقبل شد ولی اداره صنعت، معدن و تجارت در این راستا هیچ اقدام موثری انجام نداده و در زمینه امور محوله ضعیف عمل کرده است.

ذاکری نسب در بخش دیگری از این گفت و گو با بیان این که مرکز فنی و حرفه‌ای هرمزگان در زمینه ارائه آموزش های به روز و کابردی گام های بلندی را در اقصی نقاط استان برداشته است، افزود:مرکز فنی و حرفه‌ای هرمزگان همچنین در راستای آموزش و کمک به اشتغا‌ل‌زایی افراد در سطوح مختلف در بشاگرد اقدام به برگزاری دوره های آموزشی در رشته‌های گل کریستال، شبه قالی، چهل تکه دوزی، نقاشی روی شیشه “ویترای” ویژه بانوان و دوره آموزشی کارآفرینی، کشت سبزی و صیفی و پرورش قارچ ویژه آقایان نموده است.

نماینده اداره کل فنی و حرفه ای هرمزگان در بشاگرد تعداد مربی های فنی و حرفه ای در این شهرستان را دو نفر ذکر کرد و ضمن تقدیر از مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه بشاگرد، اظهار داشت:اگر مسئولان به ویژه مدیران دستگاه های اجرایی در بشاگرد همکاری و همراهی کنند، مرکز فنی و حرفه ای آمادگی دارد رشته های برق خودرو، صنعت ساختمان و جوشکاری را در این شهرستان راه اندازی کند.

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff