طراحی و اجرای شبکه پایش آب‌های زیرزمینی تبریز/ تهدید آب‌های زیرزمینی تبریز با آب‌های آلوده صنعتی

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از طراحی شبکه پایش آبهای زیر زمینی با هدف پایش و جلوگیری از آلوددگی آبهای زیرزمینی شبکه پایش آبهای زیر زمینی تبریز خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حسن عباس نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان در جلسه هماهنگی شناسایی ریسک آلودگی واحدهای بزرگ شهر تبریز اظهار داشت: شناسایی پتانسیل‌های آلودگی صنعتی که آب‌های زیر زمینی شهر تبریز را تهدید می‌کند یکی از اولویت‌های حفاظت محیط زیست استان هست.

وی افزود: این موضوع از حیث حفاظت از منابع آب و پایداری آن و حفظ کیفیت سفره های آب زیر زمینی حائز اهمیت است.

 عباس نژاد گفت: در شرایط  بحران آبی کشور که عمده سفره های آب زیر زمینی با مشکل کمبود فیزیکی آب مواجه هستند رعایت استانداردها و ملاحضات زیست محیطی در تعامل با بهره برداری و استفاده از آبهای جاری و زیر زمینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و سازمان حفاظت محیط زیست و به طبع آن اداره کل  بر حسب وظایف ذاتی با هرگونه آلودگی آبهای سطحی و خصوصا زیرزمینی برخورد و با متخلفان هیچگونه مماشاتی نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: در درجه اول شناسایی منابع آلاینده و واحدهای صنعتی دارای پتانسیل بالای آلودگی و در درجه دوم طراحی شبکه پایش آبهای زیر زمینی و نهایتا شناسایی نوع آلودگی و رفع آن در دستور کار این اداره کل است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: واحدهای صنعتی موظف به هماهنگی و همکاری با اداره کل حفاظت محیط زیست استان در راستای اجرای طرح پایش آبهای زیرزمینی تبریز هستند.

در این جلسه واحدهای صنعتی مستقر در غرب تبریز از جمله پالایشگاه و پتروشیمی تبریز و شرکت پلی نار و شرکت پخش فرآورده های نفتی تبریز موظف شدند ظرف دو هفته نسبت به انجام تشریفات قانونی لازم برای شناسایی مشاور در این خصوص با مسئولیت پالایشگاه تبریز اقدام فوری کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/