طراحی سامانه هوشمند نظارتی در خیابانهای شهر بستک
+ پ -
طراحی سامانه هوشمند نظارتی در خیابانهای شهر بستک

شهردار بستک از طراحی سامانه هوشمند نظارتی (مانیتورینگ) در خیابان های شهر بستک به منظور ارتقا سطح ایمنی شهر و کنترل ترافیک خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه؛ محمد جلالی، شهردار بستک از طراحی سامانه هوشمند نظارتی (مانیتورینگ) در خیابان های شهر بستک به منظور ارتقا سطح ایمنی شهر و کنترل ترافیک خبر داد و افزود: با توجه به نصب چراغ های چشمک زن و چراغ های راهنمایی و رانندگی در چهار راه شیخ شهر بستک و هوشمند سازی این چهار راه و مهیا بودن بستر فیبر نوری در آن مکان، با نصب یک دستگاه دوربین، امکان پایش تصویر به مسافت دو کیلومتر فراهم می شود.

 

وی افزود: راه اندازی این سامانه، نظارت چهار راه توسط نیروهای امنیتی و کنترل سرعت خودروها را بدنبال خواهد داشت و در تلاش هستیم تا خیابان امام خمینی(ره) را به طور کامل توسط این سامانه کنترل کنیم و در میدان دفاع مقدس نیز با نصب یک دستگاه دوربین، خیابان های اطراف آن نیز پوشش داده شود.

 

جلالی امکانات مورد نیاز برای راه اندازی این سامانه را تجهیزات مرکز مانیتورینگ، مانیتور تاسیسات، اتصال فیبر نوری و دوربین برشمرد و هزینه طرح را ۲ میلیارد ریال برآورد کرد.

 

پیش از این عبدالله پرتابیان، فرماندار بستک نیز پیرامون استقرار و بهره برداری از سامانه هوشمند نظارتی اظهار داشت: سامانه هوشمند نظارتی نقش و اهمیت بالایی در کمک به برقراری نظم و امنیت در سطح شهرستان دارد و همه بایستی تلاش کنیم تا هر چه زودتر این سامانه راه اندازی شود.

 

گفتنی است؛ چهار راه شیخ محل اتصال خیابان امام خمینی(ره) به خیابان سید محمد قتالی و خیابان فائز بستکی است که خدمات مهم شهر از جمله بازاریان، پزشکان و بانک ها در این خیابان ها استقرار داشته که با هوشمندسازی چهار راه و راه اندازی سامانه هوشمند نظارتی، ضمن تسهیل در عبور و مرور، ضریب امنیتی چهار راه و خیابان های اطراف افزایش خواهد یافت.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff