ضعف فرهنگ ترافیکی و عابران سرگردان در خیابان های بندرعباس
+ پ -
ضعف فرهنگ ترافیکی و عابران سرگردان در خیابان های بندرعباس

ضعف فرهنگی ترافیک در کشور موجب شده عابران یا وجود تعداد بی شمارپل های روگذر استقبال چندانی از آنها نکنند و این امر سبب افزایش تصادف شوند و یکی از دلایل استفاده نکردن عابران از پل های عابر پیاده طولانی بودن مسافت رسیدن به این پل ها در بعضی از نقاط است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از فرهنگ کده ، ریشه بسیاری از مشکلات ترافیکی کشورالبته نه همه آن در ضعف ترافیکی هم در عابران و هم رانندگان خلاصه شود و ضعف فرهنگی ترافیک در کشور موجب شده عابران یا وجود تعداد بی شمارپل های روگذر و زیر گذر استقبال چندانی از آنها نکنند و سبب افزایش تصادف شوند یکی از دلایل استفاده نکردن عابران از پل های عابر پیاده طولانی بودن مسافت رسیدن به این پل ها در بعضی از نقاط است.

 

هرچند پله برقی در پل های عابر می تواند این نقیصه را تا حد زیادی برطرف کند و عابران را به پیمودن مسافتی طولانی تر اما در عوض استفاده راحت از پل های عابر تشویق کند .

 

نهادینه نشدن فرهنگ ترافیک و عدم استفاده از پل های عابر و یا عبور نکردن از محل های خط کشی شده عابر پیاده و نیز بی توجهی به چراغ قرمز از سوی عابران پیاده ، مهم ترین علل مرگ و میر آنهاست .

 

سیستم آموزشی نامناسب موجب شده تا فرهنگ استفاده از پل عابر و عبور از محل های خط کشی شده و توقف پشت چراغ قرمز برای عابران از سوی کمتر عابری رعایت شود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff