ضریب ایمنی در شهر بندرعباس پایین است/ هویت گردشگری در شهر بندرعباس احیا می شود
+ پ -
ضریب ایمنی در شهر بندرعباس پایین است/ هویت گردشگری در شهر بندرعباس احیا می شود

عضو شورای شهر بندرعباس افزود: ضریب ایمنی شهر بندرعباس بسیار پایین است و براساس بررسی هایی که در شورای چهارم صورت گرفته اولویت های شهر بندرعباس را براساس ایمنی لحاظ شود.

کیانوش جهانبخش، عضو شورای شهر بندرعباس در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی هرمز  با اشاره به  برنامه های شورای شهر در خصوص تحولات شهر بندرعباس گفت: هویت و ساختار شهر بندرعباس باید بر مبنای ساحل و اقلیم منطقه باشد  که در این خصوص با کوتاهی های صورت گرفته موجب شده که این شهر از هویت اصلی خود فاصله بگیر و رنگ بوی از ساختار شهر ساحلی را نداشته باشد.

وی اظهار کرد: در درجه اول باید هویت ساحلی به شهر بندرعباس برگردد و هویت گردشگری و جذب گردشگر به بندرعباس است که مدتیست فراموش شده است.

 

جهانبخش تصریح کرد: بندرعباس عملاً به سمت یک شهر کارگری رفته است و ما باید این هویت را با ایجاد اماکن تفریحی و جذب سرمایه گذار که بتوانیم هویت گردشگری شهر بندرعباس را احیا و بازیابی کند تا بتواند سطح زندگی در شهر بندرعباس بالا ببرد و ماندگاری گردشگر را در شهر بندرعباس در حد ایده آل و استاندارد قرار بدهد تا سرمایه گذار رغبت به زندگی در این شهر را پیدا کند، در واقع شهر نباید همگون باشد و باید قابلیت جذب تمامی اقشار را داشته باشد.

 

عضو شورای شهر بندرعباس  با بیان اینکه وضعیت ایمنی شهر بندرعباس هم باید توجه شود، افزود: ضریب ایمنی شهر بندرعباس بسیار پایین است و براساس بررسی هایی که در شورای چهارم صورت گرفته اولویت های شهر بندرعباس را براساس ایمنی لحاظ شود.

وی تاکید کرد:  سال گذشته در کمیسیون خدمات شهری به عنوان اولین شهر کشور ضوابط ایمنی شهر بندرعباس را مصوب کردیم که  به شهرداری ابلاغ شده که در مرحله ی اجرا است.

 

وی با بین اینکه جهش شهر بندرعباس با چالش بافت فرسوده روبرو است، تصریح کرد: حاشیه نشینی و بافت فرسوده در بندرعباس باید به لحاظ ایمنی و کارکردی توجه ویژه شود که شهرداری و شورای شهری معابری رو در این بافت فرسوده و محلات قدیمی ایجاد و تخفیفاتی نیز لحاظ شده که باید سایر دستگاه ها مانند بانک ها تسهیلات رو به موقع پرداخت کنند و هزینه های خدماتی بخش های مختلف را بدهند تا این بخش هم بتواند رونقی بگیرد.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff