تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 364436
تاریخ انتشار:یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
عضو مجمع مشورتی توسعه استان هرمزگان:

ضرورت پیوند خانه و مدرسه برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین در جامعه

عضو مجمع مشورتی توسعه استان هرمزگان بر ضرورت و اهمیت پیوند خانه و مدرسه تاکید نموده و خواستارارتباط مستمر و نظام مند این دو نهاد در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گردید.

ضرورت پیوند خانه و مدرسه برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین در جامعه

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اصغر درویشی،عضو مجمع مشورتی توسعه استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پیارم بر ضرورت و اهمیت پیوند خانه و مدرسه تاکید کرد  و گفت: رفتار والدین ،معلمان و مدیران و الگوی عملی حاکم بر روابط اجتماعی ما تاثیر زیادی در رفتار فرزندانمان دارد.

 درویشی با اشاره به اینکه فرزندانمان به ما نگاه می کنند و در تنظیم اعمال و رفتارشان از ما تاثیر می پذیرند افزود: اگر الگوی رفتاری ما اولیاء و مربیان و مدیران و مسئولین سودانگاری و منفعت طلبی باشد چگونه باید از فرزندانمان انتظار داشته باشیم مبانی دینی و رفتارشان بر پایه اخلاق و آموزه های دینی باشد؟

این مقام مسئول اظهارداشت : دستگاه تعلیم و تربیت از یک سو وظیفه سنگینی را برعهده دارد و از سوی دیگرمنابع و امکاناتی که که برای تحقق این وظیفه در اختیار داردبسیار محدود است و ضرورت مشارکت مردم در بخش آموزش و پرورش از همین جا ناشی می شود.

عضو مجمع مشورتی توسعه استان هرمزگان و عضو موسس مجمع مشورتی توسعه استان های کشور یاداور شد : در کشور ما بیش از ۹۰درصد درآمد آموزش و پرورش صرف کارکنان می شود و کمتر از ۱۰درصد به امر تعلیم و تربیت اختصاص می یابد این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته این نسبت ۶۰به ۴۰است که این واقعیت اهمیت توجه به اقتصاد آموزش و پرورش و تقویت آن را به ما نشان می دهد

درویشی خاطرنشان کرد: بی تردید رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان به توجه ، تعامل و همکاری متقابل اولیاء و مربیان وابسته بوده و پیشرفت تحصیلی و تربیتی دانش آموزان با بستر سازی مناسب از طریق مشارکت های فکری ، تخصصی ، مهارتی و مالی اولیاء میسر است.

وی تصریح کرد: مدیر آموزش و پرورش شهرستان حاجی آبادکارگروهی تخصصی تشکیل دهد که تحت هدایت امام جمعه و همکاری دستگاههای اجرایی شهرستان و با مجوز و نظارت عالی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان بتواند درصدی هر چند ناچیز از درآمد بخش کشاورزی را به تعلیم و تربیت تخصیص داده تا تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در شهرستان ، سرعت بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=364436
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,567 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی