ضرورت پیوند خانه و مدرسه برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین در جامعه
+ پ -
ضرورت پیوند خانه و مدرسه برای تحقق اهداف سند تحول بنیادین در جامعه

عضو مجمع مشورتی توسعه استان هرمزگان بر ضرورت و اهمیت پیوند خانه و مدرسه تاکید نموده و خواستارارتباط مستمر و نظام مند این دو نهاد در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گردید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اصغر درویشی،عضو مجمع مشورتی توسعه استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار پیارم بر ضرورت و اهمیت پیوند خانه و مدرسه تاکید کرد  و گفت: رفتار والدین ،معلمان و مدیران و الگوی عملی حاکم بر روابط اجتماعی ما تاثیر زیادی در رفتار فرزندانمان دارد.

 درویشی با اشاره به اینکه فرزندانمان به ما نگاه می کنند و در تنظیم اعمال و رفتارشان از ما تاثیر می پذیرند افزود: اگر الگوی رفتاری ما اولیاء و مربیان و مدیران و مسئولین سودانگاری و منفعت طلبی باشد چگونه باید از فرزندانمان انتظار داشته باشیم مبانی دینی و رفتارشان بر پایه اخلاق و آموزه های دینی باشد؟

این مقام مسئول اظهارداشت : دستگاه تعلیم و تربیت از یک سو وظیفه سنگینی را برعهده دارد و از سوی دیگرمنابع و امکاناتی که که برای تحقق این وظیفه در اختیار داردبسیار محدود است و ضرورت مشارکت مردم در بخش آموزش و پرورش از همین جا ناشی می شود.

عضو مجمع مشورتی توسعه استان هرمزگان و عضو موسس مجمع مشورتی توسعه استان های کشور یاداور شد : در کشور ما بیش از ۹۰درصد درآمد آموزش و پرورش صرف کارکنان می شود و کمتر از ۱۰درصد به امر تعلیم و تربیت اختصاص می یابد این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته این نسبت ۶۰به ۴۰است که این واقعیت اهمیت توجه به اقتصاد آموزش و پرورش و تقویت آن را به ما نشان می دهد

درویشی خاطرنشان کرد: بی تردید رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان به توجه ، تعامل و همکاری متقابل اولیاء و مربیان وابسته بوده و پیشرفت تحصیلی و تربیتی دانش آموزان با بستر سازی مناسب از طریق مشارکت های فکری ، تخصصی ، مهارتی و مالی اولیاء میسر است.

وی تصریح کرد: مدیر آموزش و پرورش شهرستان حاجی آبادکارگروهی تخصصی تشکیل دهد که تحت هدایت امام جمعه و همکاری دستگاههای اجرایی شهرستان و با مجوز و نظارت عالی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان بتواند درصدی هر چند ناچیز از درآمد بخش کشاورزی را به تعلیم و تربیت تخصیص داده تا تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در شهرستان ، سرعت بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff