ضرورت توجه به تشکل های صنفی بعنوان یک شخصیت حقوقی از سوی دستگاه ها
+ پ -
ضرورت توجه به تشکل های صنفی بعنوان یک شخصیت حقوقی از سوی دستگاه ها

رئیس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان میناب گفت: تشکل های صنفی را بعنوان یک شخصیت حقوقی دارای اختیارات و توانایی های لازم باید از سوی کلیه دستگاه ها مورد توجه قرار گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز به نقل از میناب جنوب، سید احمد عدنانی رئیس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان میناب در گفتگویی با تبریک به مناسبت روز اصناف گفت: کمیسیون نظارت بر اصناف با حضور ادارات و دستگاه های عضو برابر ماده ۴۸ قانون نظام صنفی مسئولیت کامل نظارت بر فعالیت ها و اقدامات اتاق اصناف و تشکل های صنفی و در نهایت جامعه اصناف را برعهده دارد.

وی بیان داشت: قانونمند کردن کلیه فعالیت های صنفی و بروز رسانی این امر در قالب تولید، توزیع، خرید و فروش و نیز حمایت و پشتیبانی از تشکل های صنفی و جامعه اصناف از اهداف عالیه و وظایف سازمانی ما می باشد.

عدنانی با اشاره به قانونمند شدن فعالیت های صنفی، بهره گیری و اقدامات اجرایی و عملی تشکل های صنفی بر اساس قانون نظام صنفی مصوب در مجلس اظهار داشت: ضمن تعامل لازم با دستگاه ها و ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی استانی و شهرستانی تشکل های صنفی نیز باید بعنوان یک شخصیت حقوقی دارای اختیارات و توانایی های لازم از سوی کلیه دستگاه ها به حساب آمده و بعنوان مرجع نهاد مرتبط با جامعه اصناف از نظرات و پیشنهادات کارشناسی این تشکلات استفاده گردد.

وی به مشکلات موجود در تشکل های صنفی در شهرستان پرداخت و عنوان داشت: مهمترین مشکل را می توان به عدم تسلط و آگاهی کامل تشکل های صنفی به قوانین مرتبط با ادارات و شرح وظایف محوله آنها دانست، هچنین از دیگر مشکلات موجود عدم وجود ارتباطات کافی، تنگاتنگ و محلی بخصوص در مناطق و شهرستان ها با مسئولین سازمان های صنفی و اصناف و بازاریان که باعث عدم اجرای به هنگام قوانین جاری و بروز رسانی فعالیت های صنفی است می باشد که در این بین اداره صنعت معدن و تجارت برگزاری دوره های آموزشی و جلسات هم اندیشی و تعامل با تشکل های صنفی را از اولویت های برنامه های خود در جهت رفع مسائل و مشکلات برای رسیدن به نتایج مثبت در حال برنامه ریزی و انجام است.

وی در ادامه از برگزاری مراسمی جهت قدردانی از اصناف برتر، پیشکسوتان اصناف و اتحادیه های صنفی اتاق اصناف خبر داد و افزود: این مراسم از طرف مرکز استان طی هفته جاری انجام و به صورت ویژه از منتخبین و نمایندگان شهرستانی قدردانی می شود.

وی در بخش دیگر از سخنان خود  ازآغاز انجام فرایند ثبت نام، پذیرش و برگزاری انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در سطح شهرستان میناب خبر داد و عنوان کرد: از کلیه داوطلبین جدید و اعضای فعلی انجمن دعوت می گردد ضمن ثبت نام و حضور در مجمع عمومی در جهت اعلام کاندیداتوری و برگزاری انتخابات هیات مدیره و بازرسین انجمن حضور و مشارکت موثر داشته باشند.

عدنانی خاطر نشان کرد: از وظایف اصلی انجمن حمایت از مصرف کنندگان نقش آفرینی در زمینه اصناف، حقوق شهروندی و مصرف کنندگان در رابطه با کلیه خدمات و معاملات دولتی و صنفی می باشد و می تواند بعنوان یکی از بازوان اصلی حمایت از حقوق مصرف کنندگان در جامعه هدف کارآفرینی نماید.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff