ضرورت ارتقای بینش و معرفت برای مقابله با شبهات حوزه مهدویت

کارشناس دینی با اشاره به شبهات مطرح شده در فضای مجازی در زمینه امامت منجی بشریت گفت: امروز عصر شبهه و کار برخی از مجموعه ها فقط تولید شبهه است. وجود این شبهات وظیفه ما را سنگین تر می کند که بتوانیم پاسخگوی شبهات باشیم و آنچه سبب رشد و تاثیر این شبهات می شود، ضعف معرفت و بینش افراد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با تبریک آغاز امامت حضرت مهدی(عج)، اظهار کرد: مهمترین مناسبت درباره امام زمان (عج) در طول سال، نهم ربیع الاول است که مصادف با آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) است و حتی از نیمه شعبان مهمتر است چون نیمه شعبان میلاد آن حضرت است ولی زمانی که امام حسن عسکری (ع) به شهادت می رسد، امام زمان (عج) سکان امامت را به دست می گیرند.

وی پیرامون فرارسیدن سالروز آغاز امامت «امام زمان (عج)» افزود: «حضرت مهدی (عج)» در پنج سالگی پدر عزیزشان را از دست دادند و از همان زمان دوره امامت ایشان آغاز گردید. البته به امامت رسیدن در سنین خردسالی پیش از این هم رخ داده بود و ایشان نخستین امامی نبودند که در این سنین به این مقام دست پیدا کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان ادامه داد: در ادوار پیش از «امام زمان (عج)» دو امام بزرگوار شیعیان در سنین کم به امامت رسیدند و شاید آنها مقدمه را برای چنین امامتی فراهم کردند، «امام جواد (ع)» و «امام هادی (ع)» دو امامی بودند که در سن هفت سالگی به مقام امامت نائل شدند.

حجت الاسلام انصاری راد تاکید کرد: آغاز امامت «امام زمان (عج)» آغاز روشنایی بر جهان اسلام است. برکت‌ها و نعمت‌هایی که از سوی «امام دوازدهم (عج)» به ما می‌رسد برکاتی بی انتها و وافر است.

وی ویژگی منتظران واقعی «امام زمان (عج)» را اینگونه توصیف کرد: کسی که می خواهد جزو اصحاب «امام زمان (عج)» باشد باید دارای ویژگی های خاصی بوده و رفتار و کردار خاصی داشته باشد. عمل به واجبات و ترک محرمات اولین رفتار مهم فرد منتظر است که باید همواره رعایت شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره به شبهات مطرح شده در فضای مجازی در زمینه امامت منجی بشریت گفت: امروز عصر شبهه و کار برخی از مجموعه ها فقط تولید شبهه است. وجود این شبهات وظیفه ما را سنگین تر می کند که بتوانیم پاسخگوی شبهات باشیم و آنچه سبب رشد و تاثیر این شبهات می شود، ضعف معرفت و بینش افراد است. چون اگر روی معرفت افراد کار شود، این شبهه ها اثری نخواهد داشت؛ همچنان که وقتی زلزله رخ می دهد، خانه های سست فرو می ریزد و خانه هایی که پایه قوی دارند، آسیبی نمی بیند.

انتهای پیام/