ضرورت استفاده از ظرفیت جامعه دانشگاهی در حوزه اقتصاد هرمزگان

صفا بر ضرروت استفاده از ظرفیت جامعه دانشگاهی در حوزه اقتصاد به ویژه در بخش افزایش کیفیت تولید تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمدرضا صفا در دیدار با رییس جهاد دانشگاهی استان هرمزگان، بیان داشت: استفاده از نظرات کارشناسی جامعه دانشگاهی با توجه به توان و تخصص آنها می تواند آسیب های بخش تولید را با آموزش های تخصصی  به حداقل برساند.

وی افزود: اتاق بازرگانی هرمزگان به عنوان اتاق شیشه ای پذیرای جامعه دانشگاهی استان و استفاده از ظرفیت این حوزه است .

در ادامه این نشست نیز دکتر محمد دلپسند رییس جهاد دانشگاهی هرمزگان بیان داشت: جهاد دانشگاهی یکی از مراکزی است که با تلاش علمی و پژوهشی علاوه بر نقش‌آفرینی در ارتقای سطح علمی و دانش کشور توانسته بستر مناسب را برای توسعه شرکت‌های دانش بنیان و زمینه فعالیت‌های استارت اپها و اقتصاد  دیجیتال در کشور فراهم کند.

وی بیان داشت: جهاد دانشگاهی با ارائه طرح های کاربردی و استفاده از کارشناسان متخصص می تواند علاوه بر افزایش کیفیت تولید در بحث آموزشی های عمومی و تخصصی نیز از ظرفیت این دانشگاه استفاده کرد.

دلپسند با بیان اینکه دانش تولید در استان وجود دارد، بیان داشت: برای شکوفایی عرصه تولید نیاز به یک عزم استانی هستیم و ما آماده تزریق فناوری به صنایع استان هستیم.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت کمیسیون های تخصصی اتاق بازرگانی هرمزگان و ارائه طرح های مورد نیاز به این کمیسیون ها بدون شک تغییرات شگرفی را در حوزه تولید و صادرات پدید می آورد.

برگزاری دوره های آموزش با حضور اساتید متخصص و مجرب و مطابق با نیاز استان، استفاده از نظریات کارشناسان دانشگاهی در حوزه اقتصاد، ارائه آموزش های لازم در حوزه های کشاورزی و صنعتی و… تنها بخش کوچکی از خدمات جهاد دانشگاهی استان است که می تواند دستاوردهای شگرفی را برای استان در بخش های مختلف پدید آورد.

انتهای پیام/