ضرب و شتم منتقدین سخنان عارف در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند
+ پ -
ضرب و شتم منتقدین سخنان عارف در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

مراسم سخنرانی عراف دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در حالی از دقایقی قبل آغاز شد که به صورت هماهنگ پلاکاردهایی از قبل پیش‌بینی شده در بین دانشجویان توزیع شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، محمدرضا عارف امروز شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه به دعوت تشکل‌های اصلاح‌طلب دانشجویی دانشگاه‌های بیرجند به مرکز استان خراسان جنوبی سفر کرده است.

-عارف در سفر نیم‌روزه خود به استان خراسان جنوبی از ساعت ۹ صبح در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند سالن اجتماعات شهید رحیمی با دانشجویان گفت‌وگو می‌کند.

-۸:۱۰ هم‌اکنون وی با حضور در گلزار شهدای بیرجند به مقام شامخ شهیدان استان خراسان جنوبی ادای احترام کرد.

-۸:۲۰ عارف به همراه حسینی معاون سیاسی استاندار و دیگر همراهان با حضور در قلعه بیرجند به پیاده روی اطراف این مجموعه پرداختند.

-۸:۳۰ محمدرضا عارف در گفتگو با خبرنگار خاورستان، هدف اصلی از سفر خود را به خراسان جنوبی دیدار با مردم خوب و عزیز استان اعلام کرد و اظهار داشت: از مدت ها قبل توسط تشکل‌های دانشجویی استان خراسان جنوبی دعوت شده بود و خوشحالم امروز این توفیق را پیدا کردم که اینجا حضور پیدا کنم.

-۸:۴۵ گزارش خبرنگار خاورستان از سالن اجتماعات شهید رحیمی در دانشگاه علوم پزشکی از سخت گیری های شدید نمایندگان دعوت کننده عارف خبر می دهد به نوعی که از ورود دوربین عکاسان و خبرنگاران ممانعت به عمل می‌آید.

-۹:۰۰ کلنگ خانه ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا با حضور محمدرضا عارف، دکتر سیاری معاون وزیر بهداشت و درمان(گفتنی است پسر عارف داماد آقای دکتر سیاری میباشد)، حسینی معاون سیاسی استاندار، مدیح شهردار بیرجند، عزیززاده مدیرکل ورزش و جوانان، فرماندار بیرجند و جمعی دیگر از مسئولان به زمین زده شد.

-۹:۱۰ محمدرضا عارف در مراسم کلنگ زنی خانه ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا بیرجند، گفت: در دوران اصلاحات ما کلنگی نمی زدیم مگر اینکه به نتیجه برسد. وی در ادامه افزود: پس باید این هم به نتیجه برسد.

-۹:۱۵ منصوری فرماندار بیرجند در این مراسم اظهار داشت: عارف و بقیه کلنگ ها را می زنند و من و شهردار می‌مانیم که اینها را به پایان برسانیم.

-۹:۲۰ معاون اول دولت اصلاحات هم‌اکنون در حال بازدید از مجموعه باغ اکبریه بیرجند می‌باشد.

-۹:۳۳ محمدرضا عارف بعد از باغ اکبریه ماشین خود را تغییر داد و با ماشین ماکسیمای ……. به دانشگاه علوم پزشکی بیرجند عزیمت کرد.

-۹:۴۵ عارف وارد دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شد. ممانعت از ورود خبرنگاران همراه عارف به سالن جلسات.

 

-۹:۵۰ مراسم به صورت رسمی با تلاوت آیات قرآن مجید آغاز شد.

-۱۰:۰۰ خانم رمضانی دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در این مراسم ضمن عرض خوش آمدگویی به عارف، گفت: سلام بر دکتر عارف، بزرگ مرد سیاست و اخلاق.

وی در ادامه سخنان خود از دست‌اندکاران برگزاری این جلسه آقایان دکتر دستجردی و زراعتکار تشکر کرد و اظهار داشت: برای برگزاری این مراسم سه ماه تلاش و زحمت کشیده شده است.

رمضانی یادآور شد: هدف از برگزاری انی مراسم همدلی بین اصلاح طلبان در سطح بیرجند و حوزه دانشجویی بوده است.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در بخش دیگری به انتقاد از نهادهای قانونی کشور پرداخت و بیان داشت: با همه تهدیدهایی که از طرف نهادهای قانونی و غیرقانونی انجام شد، اما در این بین دکتر دستجردی همواره پشتیبان ما بود.

 

-۱۰:۱۰ دکتر دستجردی معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در این مراسم با بیان اینکه امیدوارم این برنامه در راستای برنامه بینش افزایی به نتیجه مطلوب نائل شود، گفت: وظیفه ما در دانشگاه این است به همه گروه ها فضا دهیم و بی تکلم حمایت کنیم.

وی افزود: فضای دانشجویی، محیط درک یکدیگر و بینش است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از مدت ها قبل پیگیر برگزاری این مراسم بوده‌ایم، اظهار داشت: وظیفه قانونی ما حمایت است و این مراسم به تصویب هیئت نظارت دانشگاه نیز رسیده است.

دستجردی در پایان خاطرنشان ساخت: دکتر عارف اخلاق و سیاست، توأمان با هم دارند و تشکر می کنم که دعوت را پذیرفتند.

 

-۱۰:۱۵ توزیع پلاکاردهای “خاتمی خط قرمز ماست- سلام بر عارف، درود بر خاتمی”،” درود بر عارف، زنده باد اصلاحات، رسانه خاتمی می‌شویم، ما همه خاتمی هستیم” در بین دانشجویان، بنا بر اخبار شنیده شده؛ تعدادی از پلاکاردهای دیگر دانشجویان به زود از آنها گرفته شد.

 

-۱۱:۰۰ آغاز سخنرانی آغاز با سرداد شعارهای همچون “سلام بر عارف درود بر خاتمی”

 

-۱۱:۱۹ (ایرنا) عارف: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اولویت نخست اصلاح طلبان است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر چند اصلاح طلبان به دنبال لیست واحد برای انتخابات مجلس و خبرگان رهبری در سال جاری هستند اما اولویت نخست ما تحقق مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است.

وی ادامه داد: اصلاح طلبان حضوری پررنگ و فعال در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری که در اسفند ماه امسال برگزار می شود، خواهد داشت.

وی گفت: در حال حاضر اصلاح طلبان در حال رایزی و برگزاری جلسات فشرده برای رسیدن به لیست واحد هستند که احتمالا تحقق این لیست قطعی است.

 

-۱۱:۳۵ برخورد فیزیکی با منتقدین سخنان عارف- براساس گزارش خبرنگار خاورستان قرار بود به منتقدین هم اجازه صحبت بدهند اما از طرف برخی دانشجویان مورد ضرب و شتم قرار می گیرند.

-۱۲:۱۵ محمدرضا عارف برای دیدار با استاندار خراسان جنوبی به دفتر خدمتگزار رفت. در این جلسه ابتدا صحبت های عمومی مطرح گردید و سپس خبرنگارانبه منظور انجام گفتگوی اختصاصی از اتاق استاندار به بیرون همراهی کردند. هم اکنون خبرنگاران و عکاسان در پشت درب اتاق استاندار منتظر اتمام جلسه هستند.

 

-۱۲:۳۰ عارف برای اقامه نماز ظهر و عصر و دیدار با امام جمعه بیرجند به دفتر حجت الاسلام رضایی رفت. خدمتگزار استاندار و حسینی معاون سیاسی استاندار و جمعی دیگر از مسئولان عارف را در این برنامه همراهی می کنند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff