ضرب و شتم دانشجویان انگلیسی معترض به شهریه‌ها به دست پلیس لندن + عکس
+ پ -
ضرب و شتم دانشجویان انگلیسی معترض به شهریه‌ها به دست پلیس لندن + عکس

راهپیمایی بدون خشونت دانشجویان انگلیس در اعتراض به شهریه‌های بالا و قطع بودجه‌های تحصیلی دولتی، با خشونت پلیس لندن مواجه شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، چهارشنبه عصر (دیروز) هزاران دانشجو و دانش‌آموز انگلیسی در خیابان‌های لندن راهپیمایی کرده و به میزان بالای شهریه‌ها اعتراض داشتند اما این راهپیمایی با درگیری پلیس به خشونت کشیده شد.

به نوشته گاردین، این دانش‌جویان که در مرکز لندن تجمع کرده بودند، در راهپیمایی روز چهارشنبه خواستار تحصیلات رایگان شدند.

این راهپیمایی با دخالت پلیس مواجه و به درگیری کشیده شد که در نتیجه آن حداقل ۱۲ دانشجوی معترض به شهریه‌های بالای تحصیلی، دستگیر شدند.

برخی فعالان انگلیسی در صفحات شبکه‌های اجتماعی خود، تصاویر و فیلم‌هایی از درگیری‌های روز گذشته پلیس انگلیس با دانشجویان معترض به شهریه‌ها، منتشر کردند. ده‌ها افسر پلیس حومه لندن نیز به داخل شهر لندن آمده و در این درگیری‌ها مشارکت داشتند.

پلیس متروپلیتن به بهانه حمله برخی فعالان به ساختمان‌های دولتی، به داخل راهپیمایی هجوم آورده و به ضرب و شتم دانشجویان پرداخت.

برخی از چهره‌های سیاسی نیز در جمع معترضان حضور داشتند که از آن جمله خانم «ناتالی بنت» رهبر حزب سبز انگلیس بود.

همچنین «جان مکدونل» وزیر خزانه‌داری حزب سایه با حضور در جمع معترضان، دولت انگلیس را به دلیل خیانت به دانشجویان مواخذه کرد و در جمع معترضان علیه سیاست‌های اقتصادی دولت محافظه‌کار، به ایراد سخنرانی پرداخت.

«دبورا هرمانس» از اعضای «کمپین ملی ضد شهریه و کاهش بودجه» طی سخنانی گفت «می‌دانیم که نبرد برای شهریه رایگان، با پایان این اعتراض پایان نخواهد یافت.» وی تصریح کرد که این گروه خواستار اقدامی بدون خشونت است اما پلیس با خشونت علیه معترضان اقدام کرده است.

معترضان فراخوانی برای راهپیمایی دیگری در تاریخ ۱۷ نوامبر صادر کردند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff