ضرب آهنگ جیره بندی آب در بندرعباس به صدا در آمد/ سردرگمی مردم از بی تدبیری شرکت آب و فاضلاب
+ پ -
ضرب آهنگ جیره بندی آب در بندرعباس به صدا در آمد/ سردرگمی مردم از بی تدبیری شرکت آب و فاضلاب

گفته ها حاکی از آن است که به دلیل کم بودن فشار آب امکان پمپاژ آب به تمام نقاط شهر به صورت هم زمان وجود ندارد و بر این اساس به برخی نقاط تنها ساعتی از روز آب می رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، در یک ماهه گذشته آب شرب شهر بندرعباس به صورت متناوب در ساعات خاصی از شبانه روز دچار قطعی می شود که این رویه شایعه جیره بندی آب در ساعات مختلف شبانه روز دامن می زند.

 

این مشکل تا جایی ادامه دارد که در اکثر نقاط شهر تنها دو الی سه ساعت آب شرب وصل می شود و مردم شهر در این ساعت که زمان آن ثابت نیست مجبور به ذخیره و جمع آوری آب هستند.

 

با این وجود مردم شهر بندرعباس که با بحران بی آبی و قطعی آب کنار آمده اند، اما بی نظمی اداره آب و فاضلاب در ساعات برای بهره گیری از آب شرب سردرگم و کلافه کرده است.

 

گفته ها حاکی از آن است که به دلیل کم بودن فشار آب امکان پمپاژ آب به تمام نقاط شهر هم زمان وجود ندارد و بر این اساس برخی نقاط تنها ساعتی از روز آب می رسد.

 

با اتمام آب سد استقال و برداشت از حجم مرده سد، برداشت از ذخایر آب چاهها وارد مدار شده که به دلیل پایین بودن ارتفاع منابع ، برداشت نیز محدود شده است.

 

پور سرحدی، مسئول بهره برداری سازمان آب و فاضلاب در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز اظهار کرد:به دلیل کمبود آب در استان روند قطعی آب افزایش یافته که می طلبد مردم برای گذر از بحران در مصرف آب صرفه جویی کنند.

 

وی با اشاره به قطعی آب در مناطق شهری بندرعباس تصریح کرد:برنامه مشخصی برای قطعی آب وجود ندارد و از آنجایی که شاهد افت فشار آب هستیم در صورتی که در منطقه ای کمبود یا قطعی مشاهده شود، مناطقی که آبگیری شده اند ساعاتی قطع می شود تا به دیگر نقاط شهر آب برسد.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff