ضربه شدید ارتش یمن بر ائتلاف عربستان/ ۱۵۲ کشته بر اثر شلیک «توشکا» به باب‌المندب
+ پ -
ضربه شدید ارتش یمن بر ائتلاف عربستان/ ۱۵۲ کشته بر اثر شلیک «توشکا» به باب‌المندب

ارتش یمن بامداد امروز ضربه کاری دیگر بر ائتلاف سعودی در باب‌المندب وارد کرد و با شلیک یک موشک توشکا بیش از ۱۵۰ نظامی ائتلاف را از پای درآورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ارتش یمن بامداد امروز دوشنبه با شلیک یک موشک توشکای دیگر به محل تجمع نیروهای ائتلاف سعودی در جنوب غرب یمن، حدود ۱۵۰ نظامی ائتلاف را کشت.

شبکه خبری المسیره می‌گوید این موشک به مرکز فرماندهی عملیات ائتلاف سعودی در منطقه «شعب الجن» در «باب المندب» شلیک شده و کاملا به هدف اصابت کرده است.

به گزارش این شبکه یمنی، جسد سوخته ۱۴۶ نظامی ائتلاف عربستان به شهر عدن و اردوگاه عمران رسیده و ائتلاف سعودی یک کشتی برای امداد پزشکی به ساحل تعز اعزام کرده است تا زخمی‌ها را از نزدیکی باب‌المندب منتقل کند.

یک منبع نظامی یمنی به المسیره گفته است که تعداد کشته‌های ائتلاف سعودی در این حمله، ۱۵۲ نفر است که حداقل ۲۳ سعودی، ۹ اماراتی، هفت افسر مغربی و ۴۲ نیروی عضو تیم «بلک واتر» در میان آنان است.

به اذعان منابع اماراتی از جمله وبگاه «» سرهنگ ستاد «عبدالله سهیان» فرمانده سعودی نیروهای ائتلاف در منطقه باب‌المندب و سرهنگ ستاد اماراتی «سلطان محمد بن هویدن الکتبی» در میان کشته شدگان هستند (جزئیات بیشتر).

پیش از این ارتش یمن با شلیک موشک توشکا در مأرب دهها نظامی سعودی، اماراتی و یمنی هوادار رئیس‌جمهور مستعفی را از پای در آورده بود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff