ضربات پنالتی، ناجی میزبان جام جهانی، برزیل برد- شیلی باخت

 تیم فوتبال برزیل در ضربات پنالتی توانست شیلی را شکست بدهد و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شود.

به گزارش پایگاه خبری هرمز، دیدار تیم‌های برزیل و شیلی در اولین بازی مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی 2014 از ساعت 20 و 30 دقیقه به وقت تهران در ورزشگاه مینیه‌رو در شهر بلوهوریزونته برگزار شد که در پایان برزیل با پیروزی 3 بر 2 در ضربات پنالتی به برتری رسید و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. دیدار دو تیم در وقت‌های قانونی و دو وقت 15 دقیقه‌ای اضافی با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

در ابتدای بازی دو صحنه مشکوک در محوطه جریمه دو تیم به وجود آمد که داور مسابقه هیچ یک را پنالتی اعلام نکرد . در دقیقه 18 بازیکنان برزیل روی شروع مجدد صاحب موقعیت گل شدند و داوید لوییزدروازه حریف را باز کرد. فشار بازیکنان شیلی پس از این گل روی دروازه برزیل بیشتر شد و دقیقه 32 با اشتباه هالک و مارسلو دو بازیکن برزیل، الکسیس سانچس مهاجم شیلی در یک موقعیت  مناسب  توپ را به گل تبدیل کرد و بازی به تساوی کشید. در ادامه بازیکنان برزیل چندین موقعیت روی دروازه شیلی بوجود آوردند اما نتوانستند دروازه حریف را باز کنند، بازیکنان شیلی هم فرصت‌هایی روی دروازه حریف داشتند که  در پایان نیمه اول دو تیم با تساوی یک بر یک به از زمین خارج شدند.

در نیمه دوم و در دقیقه 55 هالک روی یک مهار توپ خوب دروازه شیلی را باز کرد اما داور انگلیسی این دیدار معتقد بود که بازیکن برزیل با دست توپ را کنترل کرده و گل را مردود اعلام کرد. در دقیقه 65 بازیکنان شیلی روی یک کار تیمی صاحب موقعیت شدند که در پایان ضربه آراگوئیز را سزار به زیبایی دفع کرد و به کرنر فرستاد. بازی تا پایان نیمه دوم با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید و هر دو تیم به رختکن رفتند تا بخت خود را در وقت های اضافه امتحان کنند.

در وقت اضافه اول نیز دو تیم نتوانستند به گل برسند. در دقایق پایانی وقت اضافه دوم پینیا بازیکن شیلی ضربه‌ای را به سمت دروازه برزیل زد که توپ به تیرک افقی برخورد کرد و کار به ضربات پنالتی کشیده شد.

پنالتی اول برزیل را داوید لوییز به گل تبدیل کرد. ویلیان توپ را به بیرون زد. مارسلو توپ را  گل کرد. توپ هالک گل نشد  و نیمار توانست توپ را به گل تبدیل کند.

پینیا پنالتی اول شیلی را از دست داد. سزار دروازه‌بان برزیل پنالتی سانچز را هم دریافت کرد. آرانگوییز پنالتی سوم شیلی را به گل تبدیل کرد. دیاز هم توپ را وارد دروازه کرد. پنالتی پایانی شیلی را خارا به تیرک دروازه زد و در پایان این برزیل بود که توانست به برتری دست یابد.

قضاوت این دیدار بر عهده هاوارد وب انگلیسی بود. وی به منا، سیلوا و پینیا از شیلی و هالک، لوییز گوستاوو، جو و آلوز از برزیل کارت زرد نشان داد.

دو تیم برزیل و شیلی پیش از این دو بار در جام‌های جهانی 2010 و 1998 در مرحله یک‌هشتم نهایی به مصاف یکدیگر رفته بودند که هر دو بار زرد‌پوشان با نتایج 3 بر صفر و 4 بر یک به برتری رسیدند.

برزیل در مرحله یک‌چهارم نهایی باید به مصاف برنده دیدار تیم‌های کلمبیا و اروگوئه برود.