صیانت از حقوق شهروندی از اولویت های زندان میناب است

+ پ -
صیانت از حقوق شهروندی از اولویت های زندان میناب است

رئیس اداره زندان میناب صیانت از حقوق شهروندی را اولویت این مجموعه دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مسعود عسکری رئیس اداره زندان شهرستان میناب اظهار داشت:سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی با رویکرد شهروندمداری علاوه بر اجرای مجازات حبس نقش تأمینی و تربیتی را با هدف اصلاح و بازاجتماعی کردن مددجویان برای بازگشت سالم به جامعه و کانون گرم خانوداه ایفا می‌کند.

وی در ادامه به نگرش زندانبانی نوین اسلامی درهویت بخشی و احیا زندانیان به عنوان قشر لطمه دیده جامعه اشاره کرد و افزود:حرکت در چارچوب اصول تعیین شده برای مجموعه زندان ها در قوانین می تواند در تامین امنیت جامعه نقش تعیین کننده ای داشته باشد.

عسکری با اشاره به برنامه های پیرامون رفع مشکلات زندانیان، اظهار داشت:در دیدارهای چهره به چهره و نزدیک روزانه رئیس، مدیرداخلی و مددکاران با مددجویان مشکلات قضائی  آنها مورد رسیدگی قرار می گیرد.

این مسئول گفت:پرسنل خدوم در زندان ها در واقع سربازان نظام اسلامی در عرصه اصلاح و تربیت هستند که در سایه آموزش های اصلاحی و تربیتی، روشناختی، فرهنگی و هنری در جهت بازگشت سعادتمندانه زندانیان به کانون گرم خانواده تلاش می کنند.

رئیس زندان میناب با تشریح بخش هایی از سیاست‌های ابلاغی رئیس قوه قضاییه، گفت:با تعامل اداره کل زندان های هرمزگان و سیستم قضایی استان طی سال‌های اخیر اقدامات مؤثری در راستای کاهش جمعیت زندانیان انجام شده است.

این مقام مسؤل با تأکید بر ضرورت توجه به مقوله رعایت حقوق شهروندی، صیانت از حقوق مددجویان براساس آئین نامه اجرایی سازمان زندان ها صیانت از حقوق شهروندی از اولویت های کاری در مجموعه زندان میناب است.

وی همچنین حفظ و ارتقاء امنیت در زندان را اصلی ترین و محوری ترین رویکرد در حوزه یگان حفاظت در مجموعه زندان دانست و گفت:در کنار توسعه برنامه های فرهنگی واشتغال و حرفه آموزی اقدامات پیشگیرانه نیز دارای اهمیت است.

 

انتهای پیام/

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff