صیادان هرمزگانی از صدور مجوزهای صید ترال گلایه دارند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در نشست شورای اداری استان هرمزگان اظهار کرد: مقام معظم رهبری با دستور تشکیل شورای هماهنگی اقتصادی که با حضور سران سه قوه برگزار می شود، حجت را بر دستگاه های مختلف برای مقابله با دشمن در جنگ اقتصادی تمام کردند.

وی افزود؛ دستگاه ها در این زمینه از اختیارات لازم برخوردارند و فقط باید اقدام کننداما کارها باید از طریق مجاری خود حل شود.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد؛ پسندیده نیست که در گام دوم انقلاب اسلامی برخی از سخن هایی که در گام اول انقلاب گفته می شد دوباره تکرار شود زیرا نهال نوپای انقلاب هم اکنون به ذرخت تنومندی تبدیل شده که ثمرات آن منطقه را فرا گرفته است.

وی با بیان اینکه مدیران ما قادر هستند که بسیاری از مسائل را حل کنند و این را در گذشته نشان داده اند، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند: « ما مشکل حل نشدنی در کشور نداریم.

رئیسی، ضرورت توسعه‌ هرمزگان را در گرو وحدت و انسجام مدیران و مردم دانست و گفت: کارهایی خوبی که در زمینه اشتغال و تولید در این استان آغازشده نباید با جابه‌جایی مدیران یا به دلایل مسائل مختلف سست شود.

وی بر بهره گیری از اقتصاد دریا در زمینه کاهش بیکاری در هرمزگان تاکید کرد و افزود: ما در دوران جنگ اقتصادی باید با تکیه‌بر داشته‌های خودمان مبارزه کنیم.

رئیس قوه قضائیه از وجود آرامش و امنیت در مقوله سرمایه گذاری به عنوان مهمترین موضوع نام برد و بیان کرد: سرمایه‌گذاری که احساس کند که روابط سالم برقرار است با آرامش و امنیت سرمایه‌گذاری می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه باید به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان میدان دهیم تا ورود کنند، اعلام کرد که دستگاه قضایی از این موضوع حمایت خواهد کرد.

رئیسی در ادامه به موضوع صید ترال و ایجاد مشکلاتی برای محیط زیست دریایی و صیادان اشاره و عنوان کرد: امروز دیداری با جمعی از صیادان داشتم که نسبت به صدور مجوزهای صید ترال گلایه داشتند.

وی افزود: برخی مجوزهای صادرشده به کشتی‌های خارجی که محیط زیست دریایی را به مخاطره انداخته بود، با ورود به موقع سپاه جمع‌آوری شدند.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش به تشریح موضوع مبارزه با قاچاق کالا پرداخت و تصریح کرد: منظور از مبارزه با قاچاق، کوله بر و مرزنشین نیست بلکه باندهای سازمان‌یافته و کانتینری است.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد؛ مردم بلاتکلیف بمانند بلکه باید شفاف با مردم صحبت کنیم،  در هرمزگان حدود 13 پرونده قاچاق وجود دارد که تا یک ماه آینده بخشی از آن در استان و مابقی در مرکز مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/