صنعت تولید و صادرات کشور مستلزم حمایت ویژه دولت/ اشتغالزایی ۸ نفر در صنعت پرورش میگو
+ پ -
صنعت تولید و صادرات کشور مستلزم حمایت ویژه دولت/ اشتغالزایی ۸ نفر در صنعت پرورش میگو

جهادگر اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: دولت باید در زمینه خرید تجهیزات و صادرات محصولات کارآفرینان را یاری کند تا بتوانند نقش موثری در زمینه تولید و صادرات محصولات خود داشته باشند.

سید مظفرالدین صمدی، کارآفرین مینابی در عرصه پرورش میگو در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به آغازه فعالیت خود در زمینه پرورش میگو گفت: از سال ۱۳۹۳ فعالیت زیربنایی و  تاسیسات را آغاز و در سال ۱۳۹۴  از آن بهره برداری نموده ام  در حال حاضر در یک قطعه زمین به مساحت بیست هکتار مشغول پرورش میگو هستم.

 

وی افزود: علاقه به فعالیت های تولیدی و کسب درآمد از انگیزه های ورودم به فعالیت پرورش میگو بود و از آنجایی که در یک منطقه دریایی زندگی می کنم دریا نقش مهمی در راستای پرورش میگو و توسعه آن دارد.

 

جهادگر اقتصاد مقاومتی با اشاره به فراهم کردن زمینه اشتغالزایی برای ۶ نفر در سال گذشته اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال زمینه اشتغالزایی برای دو نفر دیگر نیز فراهم شد و در حال حاضر هشت نفر در این عرصه  کاری مشغول به فعالیت هستند اما اگر ازابزار و تجهیزات مدرن در پروش میگو استفاده شود از تعداد نیروی انسانی کاسته می شود.

 

صمدی تصریح کرد: پرورش میگو یک صنعت پیشرفته در استان هرمزگان است که می تواند زمینه اشتغالزایی برای تعداد بیشتری از افراد جامعه در بخش های مختلف را بوجود بیاورد.

 

وی با اشاره به وجود مشکلات در بخش صنعت  تجهیرات و امکانات پرورش میگو افزود: دولت باید در زمینه خرید تجهیزات و صادرات محصولات کارآفرینان را یاری کند تا بتوانند نقش موثری در زمینه تولید و صادرات محصولات خود داشته باشند زیرا تولید خوب مستلزم صرف هزینه است و دولت با کمک های ویژه ای می تواند یاری گر فعالان عرصه اقتصادی باشد.

 

فعال عرصه اقتاد مقاومتی با بیان اینکه اینکه هزینه ها تاثیر بسزایی در کیفیت محصول دارد، بیان کرد: زمانی که در تولید محصولات هزینه های صرف شده کمتر باشد قاعدتا محصولاتی با کیفیتی بالاتر تولید و در بازار عرضه می شود.

 

صمدی تاکید کرد: استفاده از امکانات و تجهیرات مناسب در سیستم های هواده و غذایی نقش مهمی در صنعت پرورش میگو ایفا می کنند.

 

وی افزود: بیشترین محصولات پرورش میگو به کشورهایی همچون چین و لبنان صادر می شود اگر محصولات مرغوب و با کیفیت بالاتری تولید شوند به یقین می توان گفت  صادرات آن محصولات چندین برابر می شود.

 

 

جهادگر اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه اشتغالزایی و کارآفرینی در هر شغل و عرصه ای نیازمند سرمایه است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مکرر تاکید می شود جوانان باید در راستای خوداشتغالی گام بردارند اما با نبود سرمایه هیچ یک از جوانان توان تاسیس کاری نخواهند داشت و این سرمایه ها  فقط از طرف دولت باید برنامه ریزی شود.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff