صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی در هرمزگان تاسیس می‌شود
+ پ -
صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی در هرمزگان تاسیس می‌شود
معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری هرمزگان:

صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی در هرمزگان تاسیس می‌شود

معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: پارک علم و فناوری هرمزگان در تلاش است تا گام های اساسی در توسعه فناوری بر دارد که یکی از این اقدامات تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی است که با مشارکت ۴۹ درصدی بخش دولتی و ۵۰ درصدی بخش خصوصی قابلیت اجرایی خواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ دکتر علیرضا نصیری معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری هرمزگان در نشست هم اندیشی راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی با حضور دست اندرکاران بانک های استان هرمزگان افزود: پارک علم و فناوری هرمزگان در تلاش است تا گام های اساسی در توسعه فناوری بر دارد که یکی از این اقدامات تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی است که با مشارکت ۴۹ درصدی بخش دولتی و ۵۰ درصدی بخش خصوصی قابلیت اجرایی خواهد داشت.

 

وی افزود: پارک علم و فناوری به عنوان یک پارک جوان نیازمند همراهی بین بخشی در حمایت از فناوران است. ما به دنبال اکوسیستم فناوری هستیم که نیاز به کامل شدن آن است.

معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری هرمزگان یکی از نیازهای تکمیل این اکوسیستم را تسهیلات جهت تکمیل چرخه تولید علم به ثروت دانست.

به گفته نصیری، ریسک در شرکت های نوپایی که در حوزه فناوری و دانش بنیان فعالیت می کنند بسیار بالاست اما در عین حال سودآوری بالایی خواهد داشت از این رو با تشکیل صندوق پژوهش و فناوری در تلاش هستیم تا زمینه را برای توسعه فناوری و کمک به ایده های جدید فراهم کنیم.

وی با اشاره به نحوه تشکیل صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی گفت: برای راه اندازی این صندوق ۱۵ میلیارد ریال آورده اولیه نیاز است که به همان میزان صندوق نوآوری و شکوفایی اعتبار به صندوق پژوهش و فناوری خواهد کرد.

معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری هرمزگان ادامه داد، هر چه میزان آورده استانی بالاتر باشد به همان میزان اعتبار صندوق نوآوری وشکوفایی برای استان ما بیشتر خواهد شد.

در این جلسه همچنین دست اندرکاران بانک های استان هرمزگان به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff