صنایع دستی بشاگرد باید در دیگر شهرهای کشور شناخته شود
+ پ -
صنایع دستی بشاگرد باید در دیگر شهرهای کشور شناخته شود
مسئول کار و امور اجتماعی در شهرستان بشاگرد:

صنایع دستی بشاگرد باید در دیگر شهرهای کشور شناخته شود

علی پور در روز کار و کارگر گفت: با توجه به اینکه صنایع دستی زیادی در شهرستان بشاگرد تولید می شود نیاز به بازاریابی بیشتری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حسین علی پور مسئول نمایندگی کار و امور اجتماعی در شهرستان بشاگرد به مناسبت روز کار و کارگر در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز گفت: شغل فقط نشستن پشت میز یا استخدام در یک سازمان یا نهادهای دولتی نیست، اولین راهکار این است که افراد و جوانان آموزش های تخصصی بیاموزند و از آن استفاده کنند.

علی پور شهرستان بشاگرد را بیکارترین شهرستان کشور عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه معمولا جوانان بشاگردی سرمایه اولیه زیادی ندارند بهتر است که به صورت گروهی یک فعالیت اقتصادی در قالب تعاونی را شروع کنند.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه صنایع دستی زیادی در شهرستان بشاگرد تولید می شود نیاز به بازاریابی بیشتری است تا این صنایع برای دیگر شهرها شناخته شود و بتوان به عنوان یک منبع اقتصادی از آن استفاده نمود و انگیزه تولید بیشتر می شود.

مسئول کار و امور اجتمایی بشاگرد به اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بشاگرد پیشنهاد کرد: در صورت امکان کمیته امداد به جای اینکه وام های کم بدهد خود شروع به سرمایه گذاری نماید و سپس آن سرمایه را در اختیار نیروی کار و مردم قرار دهد.

حسین علی پور بهترین راه برای اطلاع رسانی استخدام های دولتی در شهرستان بشاگرد را سایت های مجازی و شبکه های اجتماعی دانست و گفت: در این زمینه حتی می توان یک سایت خبری فقط در خصوص اشتغال و اخبار در شهرستان راه اندازی و از هر روستا یک نفر عضو شود تا اطلاع رسانی بهتر انجام شود.

وی در همین رابطه عنوان کرد: همچنین دهیاران هر روستا یک تابلو اعلانات را درب مساجد نصب کنند و به محض اطلاع از هر نوع خبر استخدام از این طریق به اطلاع جوانان برسانند.

علی پور در بخش دیگری از سخنان خود افزود: خوشبختانه با همت فرماندار محترم شهرستان در حال حاضر زمینه های سد جگین و تنگ سهران برای سرمایه گذاری جهت پرورش ماهی، دامدادی و کشاورزی مهیا گردیده و جوانان عزیز می توانند از طریق مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستان اقدام کنند.

مسئول کار و امور اجتماعی بشاگرد در جواب به سوال: چرا تا کنون آموزشکده فنی و حرفه ای در شهرستان افتتاح نشده است؟ گفت: در واقع قرار بود که پروژه ساختمان آموزشگاه فنی و حرفه ای در دهه فجر سال ۹۳ اتمام و افتتاح شود اما به علت کمبود بودجه این امر محقق نشد و انشاالله تا پایان سال ۹۴ راه اندازی می شود.

وی در صحبت پایانی خود گفت: حقیقت این است که در زندگی بادها خواهند وزید، باران خواهد بارید و رودخانه ها طغیان خواهند کرد و ما نمی توانیم از آمدنشان جلوگیری کنیم، تنها می توانیم برای آمدنشان مهیا شویم. پس از تمام جوانان عزیز شهرستان بشاگرد دوستانه خواهش می کنم که اینقدر ناامیدانه و بدون انگیزه نباشند و همت بیشتری کنند و کسب و کارهای کوچک را راه اندازی کنند تا بشاگردی سربلند داشته باشیم.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff