صف های فشرده نماز جمعه جلوه ای از انقلاب اسلامی است
+ پ -
صف های فشرده نماز جمعه جلوه ای از انقلاب اسلامی است

امام جمعه رودان گفت: صفوف به هم فشرده در نماز جمعه جلوه ای از انقلاب اسلامی است که خداجویان در معیادگاه نماز جمعه، روح ایمان، ایثار و تقوای خودشان را تقویت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام سیدمهدی تاج زاد امام جمعه رودان در خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور بعد از انقلاب اسلامی، اظهار کرد: این صفوف به هم فشرده در نماز جمعه، یک جلوه ای از انقلاب اسلامی است، و یک روز ویژه ای است که خداجویان در معیادگاه نماز جمعه، روح ایمان، ایثار و تقوای خودشان را تقویت می کنند.

وی افزود: مرحوم امام خمینی(ره) درباره اهمیت نماز جمعه می فرمایند: یکی از مهمترین چیزهایی که در انقلاب اسلامی حاصل شد نماز جمعه است.

تاجزاد با بیان اینکه یک از کارکردهای نماز جمعه ایجاد وحدت و هم دلی است، ادامه داد: امام جمعه موظف است مسائل اخلاقی و اعتقادی را متذکر شود و مسلمانان در کنار هم اخلاق را درست می کنند.

امام جمعه رودان تصریح کرد: روز جمعه، روز تجلی ایمان و مظهر قدرت لایزال الهی است و نماز جمعه حج مساکین و فقرا است.

وی اضافه کرد: از نظر مقام معظم رهبری نماز جمعه، انقلاب اسلامی را از فتنه های عظیم و پیچ های خطرناک عبور داد، در واقع نماز جمعه یک درمان شفابخش بر دلهای متدین است.

حجت الاسلام تاج زاد با بیان اینکه سنگرهای معنوی در مقابل دشمن، ائمه جمعه در سراسر کشور هستند، گفت: جنگ امروز علیه کشور ما، جنگ فرهنگی است و مرز نمی شناسد، و دشمن یک عده را با سیاست فریب می دهد، یک عده را با مسائل جنس و فحشا فریب می دهد، و یک عده از افراد جامعه را با خبرهای کذب نسبت به انقلاب فریب می دهد، در این شرایط باید قرارگاه فرهنگی که همان نمازجمعه است را حفظ کنیم.

امام جمعه رودان با اشاره با اینکه روزجمعه اول ذکر خدا و دوم اجتماع مردم است، اظهار کرد: ذکر خدا با اجتماع باید توأم باشد و جامعه و حکومت اسلامی با مردم کار دارد و مردم باید در صدر این حکومت باشند، واگر این اجتماع فشرده نباشد و میدان خالی باشد در مقابل جبهه دشمن شکست می خوریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر مردم فضیلت نماز جمعه را درک می کردند برای حضور در نماز جمعه جنگ می کردند و آن را از دست نمی دادند.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff