صف انتظار نویسندگان برای چاپ کتابهای 6 میلیونی/هیچ ارگان فرهنگی حاضر به حمایت نیست
+ پ -
صف انتظار نویسندگان برای چاپ کتابهای ۶ میلیونی/هیچ ارگان فرهنگی حاضر به حمایت نیست

نویسنده هرمزگانی با اشاره به اینکه مهم ترین دغدغه ی نویسندگان و اهل قلم عدم حمایت مالی و معنوی مسئولان است ،گفت : برای چاپ کتاب دومم ۶ میلیون وام نیاز دارم که هیچ نهادی حاضر به همکاری نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، نجم الدین حاجی زاده نویسنده هرمزگانی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه ازسال ۱۳۹۰ با هدف تهیه سوغاتی آسمانی و ره اوردی نورانی و معنوی وارد عرصه هنری شدم ، اظهار کرد : با این هدف میخواستم همراه مردم باشم تا در زیارت و سفر و در منزل و  چند گاهی به آن مراجعه کنم و آن را ورق بزنم وخود را با آن چشم انداز آسمانی بسنجنم نه برای ناامید شدن بلکه برای الهام گرفتن و به حرکت درآمدن وبه کم راضی نشدن برای اوج گرفتن و به اندازه ظرفیت و طاقت در آسمان فضایل و صفات یاران حقیقی خدا به پرواز درآمدن به سمت این حرفه هنری آمدم.
وی با بیان اینکه اولین اثرم با عنوان «از مرگ چ می دانید»  و با موضوع مرگ؛جنبه های مذهبی؛اسلام و آخرت درسال ۱۳۹۲به زیر چاپ آراسته گشت؛بیان کرد: اثر دومم در دست چاپ می باشد به عنوان«پارادوکس زندگی» که مراحل انتشارچاپ آن تکمیل است و فقط منتظر مجوز و حمایت مسئولین هستم که تا پایان سال به زیر چاپ می رود.
حاجی زاده کتاب را  دروازه ای به سوی گستره دانش و معرفت دانست و افزود : کتاب خوب یکی از بهترین ابزار های کمال بشری است که همه دستاوردهای بشر درسراسر عمرجهان تا آنجا که قابل کتابت بوده است در میان این مجموعه بی نظیر آموزش های آسمانی و درس پیامبران به بشر و دانش ها و شناخت ها است که سعادت بشر بدون آگاهی از آن امکان پذیر نیست.
نویسنده کتاب «از مرگ چ می دانید» اضافه کرد : کسی که با این دنیای زیبا و زندگی بخش و  دنیای کتاب ارتباط ندارد بی شک از مهمترین دستاوردهای انسانی و نیز ازبیشترین معارف بشری و الهی محروم است و ازاین رو اقدام به نویسندگی کردم .
حاجی زاده مهم ترین دغدغه هایی که نویسندگان و اهل قلم در هرمزگان دارند، چنین بیان کرد: عدم حمایت مالی و معنوی مسئولین از نویسندگان؛ نویسندگانی که استان هرمزگان آثاری را خلق نموده اند، به خاطر نداشتن توانایی مالی، از چاپ و نشر آن مانده اند و خیلی از دوستان هستند که برای چاپ آثار خود به ادارات و ارگان های مربوطه مراجعه می کنند، اما به خاطر عدم مساعدت همچنان خاک می خورد و جامعه از آن محروم است.
وی با بیان اینکه وضعیت نویسندگی استان اصلا تعریفی نیست ، بیان داشت : مسئولین هیچ حمایتی از نویسندگان نمی کنند و فقط میگویند بودجه نیست برادرم کتابی با ۲۰۰ صفحه با موضوع استان هرمزگان بود و تمام مراحل اداری اش انجام دادیم و مجوز چاپ هم گرفتیم  اما به دلیل هزینه زیاد و بی حمایتی مسئولین موفق به چاپ نشد وهیچ نهادی حاضر به همکاری برای چاپ کتابش نکرد.
حاجی زاده ضمن انتقاد از مسئولان و نهادهای فرهنگی خواستار حمایت جدی از نویسندگان و اهل قلم هرمزگان شد و تصریح کرد : مسئولین باید وامی در اختیار مولفان قرار بدهند تا هنرمندان بتوانند اثار هنری شان  چاپ کنند چون هزینه های چاپ سرسام آور است  و بدون حمایت مسئولین امکان پذیر نیست .
نویسنده کتاب «از مرگ چ می دانید»  با اشار به اینکه برای چاپ کتاب اولم بعد از چاپش از ۱۰۰۰جلد فقط ۱۶۰ جلد مونده بود و به انتشارات بدهکار بودم ، خاطر نشان کرد : برای رفع مشکل مالی پیش یکی از مسئولان بزرگ شهر که لباس روحانیت پوشیده بود رفتم و درخواست کردم که ۱۰۰ جلد خریداری کنند که بتوانم هزینه انتشارات بدم تا کتاب دومم چاپ شود و نتها کمک نکردند بلکه گفتند این همه کتاب از شهید مطهری داریم کسی نمیخواند کی میاد کتاب ما بندری ها را بخونه واقعا شرم آور است که همچین حرفی زدند کسانی که در سخنرانی هاشون دقیقا ۳۶۰ درجه برعکس حرف الان شان با لباس روحانیت سخنرانی می کنند.
وی بیان کرد : استان هرمزگان به لحاظ نویسندگی دارای پتانسیل های زیادی است که کمتر فرصت به روز پیدا میکند و فضای فرهنگی استان در تمامی زمینه ها فضایی پویا و فعال و در عین حال مستعد است که امیدوارم این ویژگی ها در آینده به اعلی درجه کمال برسند.
حاجی زاده ابراز کرد:تنها ارگانی که از کتابم حمایت کرد تنها کمیته امداد بود و هپچ یک از مسئولان فرهنگی حمایت نکردند که کمیته امداد ۲۰ درصد از هزینه چاپ کمک کردند و مقدار کمک کردنش مهم نیست اما همین که مسئولان با حمایت به هنرمندان انرژی میدهند و کمک میکنند خودش خیلی ارزش دارد و نه مثل مسئولانی  که دل آدمو سرد می کنند .
نویسنده کتاب «از مرگ چ می دانید» تاکید کرد :کتاب اول خود که مورد استقبال مردم قرار گرفت که برای چاپ کتاب دومم ۶ میلیون  وام نیاز دارم که هیچ نهادی حاضر به همکاری نیست.
انتهای پیام/س

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff