صعود گروه سه نفر کوهنوردی زاخر به بلندترین قله استان فارس
+ پ -
صعود گروه سه نفر کوهنوردی زاخر به بلندترین قله استان فارس

گروه کوهنوردی سه نفره زاخر با صعود به قله «بل» به عنوان بلندترین قله استان فارس دومین افتخار خود را رقم زدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پارسیان خبر، محمد عبدالله محمودی سرپرست گروه کوهنوردی زاخر در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبر گفت: قله «بل» بلندترین قله کوهستان سفید از منطقه زاگرس مرکزی و بلندترین کوه استان فارس است که در بخش مرکزی شهرستان اقلید واقع شده است.

وی اضافه کرد: کوه بل یازدهمین کوه مرتفع کشور هست که قله آن ۳۹۴۳ متر ارتفاع دارد که در فصل گرم سال می‌توان صعود داشت و در فصل زمستان پوشیده از برف است.

سرپرست گروه کوهنوردی زاخر خاطر نشان کرد: در این صعود آقایان محمود و ابراهیم عبدالله‌محمودی من را همراهی کردند که انتظار داریم با توجه به هزینه پایین صعود به قله‌ها و ارزش سلامتی بالای آن دیگر همشهریان نیز ما را همراهی کنند تا نام زاخر بر بلندترین قله‌های ایران و جهان ثبت کنیم.

عبدالله‌محمودی تصریح کرد: روستای برکه دوکا با جمعیتی بالغ بر هزار نفر و برخورداری از جوانان با استعداد و فعال در عرصه ورزشی می‌توانند نقش مهمی در صعودهای آتی گروه کوهنوردی زاخر داشته باشند.

وی همچنین اظهار داشت: هزینه جزئی در ورزش نوعی سرمایه گذاری پایدار است و جبران خسارت‌های جانی و مالی عدم تحرک را می‌کند و ورزش کوهنوردی به عنوان ورزشی مفرح و سرگرم کننده در تمامی فصول سال قابل دسترسی هست.

عبدالله محمودی در ادامه ضمن دعوت از جوانان روستا برای همراهی با گروه زاخر گفت: اگر تعداد کوهنوردان این گروه به حد نصاب برسد می‌توان آن را به صورت رسمی ثبت کرد و این ورزش در روستا نهادینه کرد تا جوانان و مردم در آینده به صورت حرفه‌ای آن را دنبال کنند و از جاذبه‌های طبیعی ارتفاعات روستا برخوردار شوند.

سرپرست گروه زاخر در پایان گفت: ما این مسیر را انتخاب کرده‌ایم و اگر شده تنهایی هم این راه را ادامه خواهیم داد.

 

 

انتهای پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff