صعود کوهنوردان مینابی به سخت ترین و فنی ترین کوه ایران
+ پ -
صعود کوهنوردان مینابی به سخت ترین و فنی ترین کوه ایران
بعد از ماه مبارک رمضان صورت می گیرد؛

صعود کوهنوردان مینابی به سخت ترین و فنی ترین کوه ایران

رئیس هئیت کوهنوردی میناب گفت: هئیت کوهنوردی و صعود های ورزشی شهرستان بعد از ماه مبارک رمضان فنی ترین و مشکل ترین صعود خود رادر سال ۹۵ به علم کوه خواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، مجید زاهدی رئیس هئیت کوهنوردی و صعودهای ورزشی میناب گفت: جلسه هئیت کوهنوردی  و صعود های ورزشی  استان هرمزگان با دعوت ار هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی میناب در بندرعباس   و دیگر هئیت های شهرستان های استان در  دفتر هئیت کوهنوردی استان   جهت ارائه گزارش فعالیتها و ارائه برنامه های اتی این هئیت ها برگزار گردید.

 

رئیس هئیت کوهنوردی میناب افزود: در این جلسه هئیت کوهنوردی  شهرستان میناب با ارائه  بیشترین فعالیت و تلاش برای   ترویج ورزش همگانی و  کوهنوردی در استان  بوسیله بولتن ،بروشور و سی دی باعث   تعجب  همگان گردید که  باعث گردید تا مفضل رئیس هئیت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان هرمزگان هئیت کوهنوردی شهرستان میناب را یکی از بهترین ها  دراین زمینه در استان بداند.

 

زاهدی عنوان کرد:هدف هیئت کوهنوردی استان و شهرستان ارتقاء و سربلندی این رشته در استان و کشور می باشد  تا جایگاه خود را که همان  نقطه اوج می باشد به دست آوریم.

 

رئیس هئیت کوهنوردی و صعود های ورزشی میناب تصریح کرد: هئیت کوه نوردی و صعود های ورزشی شهرستان میناب  بعد از ماه مبارک رمضان  فنی ترین و مشکل ترین صعود خود رادر سال ۹۵  به علم کوه خواهد داشت.

زاهدی گفت:  علم‌کوه  کوه با ارتفاع قله ۴۸۵۰ متر در منطقه تخت سلیمان، استان مازندران واقع شده‌ ;که  پس از قله دماوند دومین قله بلند ایران به شمار می‌رود.

وی عنوان کرد: بیشتر شهرت این قله به خاطر دیواره‌ ایست که در دامنه شمالی آن واقع است و دارای فنی‌ترین و سخت‌ترین مسیرهای سنگ نوردی و دیواره‌نوردی در ایران است.

زاهدی خاطر نشان کرد: با هماهنگی های  که از هم اکنون  در حال انجام شدن است هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی شهرستان در نظر دارد  با گرفتن تست از کوهنوردان مینابی  میزان امادگی نفرات  اعزامی به علم کوه را مورد سنجش قرار دهد .

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff