صدور ویزای سی روزه برای اتباع 190 کشور در 7 مرز هوایی
+ پ -
صدور ویزای سی روزه برای اتباع ۱۹۰ کشور در ۷ مرز هوایی

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: اتباع ۱۹۰ کشور دنیا، در ۷ مرز هوایی در فرودگاه های مختلف ویزای سی روزه صادر می کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز  به نقل از کیش پرس، مسعود سلطانی فر،رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  با بیان اینکه جاذبه های گردشگری فراوانی در بخش های فرهنگی، طبیعی، تاریخی، مذهبی و گردشگری در ایران وجود دارد به گسترش تعامل با دنیا و افزایش روند رو به رشد گردشگران خارجی اشاره کرد و افزود: در دو سال گذشته رشد ورود گردشگران خارجی به کشور روند افزایشی داشته و با توجه به اینکه در کشورهای خارجی این روند ۴ و دو دهم درصد بوده است در ایران از رشد ۱۲ درصدی در این حوزه برخوردار بوده ایم که ۳ برابر میانگین دنیا را نشان می دهد.
وی با اظهار امیدواری از اینکه این رشد با برنامه ریزی های مناسب روند ۱۰ تا۱۲ درصدی داشته باشد بیان کرد: امیدواریم بتوانیم با توجه به چشم انداز افق ۱۴۰۴ از ۵ میلیون گردشگر در سال به رشد ۲۰ میلیون گردشگر دست پیدا کنیم و به درآمد سی میلیارد دلار برسیم.
سلطانی فر افزود: در این راستا ما باید اقدامات فوری و ویژه ای انجام دهیم و سرعت تسهیلات صدور ویزا را گسترش دهیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه این افتخار را داریم به دنیا بگوئیم در ایران به میزانی امنیت وجود دارد که ما برای اتباع ۱۹۰ کشور دنیا در ۷ مرز هوایی در فرودگاه های مختلف ویزای فرودگاهی سی روزه با قابلیت تمدید ۱۵روزه صادر می کنیم و ویزای الکترونیک یا e-visa، ۶ ماه زودتر از زمان تعیین شده به مرحله اجرا خواهد رسید.
معاون رئیس جمهور همچنین با شاره به اینکه سلسله مذاکراتی با برخی از کشورها برای لغو روادید دو طرفه صورت گرفته است اظهار کرد: پس از سال ها تحریم و محدودیت های ناعادلانه و ظالمانه در صنعت هواپیمایی کشور امروز دوره جدیدی در صنعت هواپیمایی آغاز خواهد شد و با قرار دادهای انجام شده این صنعت در آستانه یک عصر جدید و شکوفا قرار دارد.
وی همچنین از گسترش زمینه های آموزش نیروهای انسانی در بخش گردشگری خبرداد و بیان کرد: هم اکنون در کشور یک هزار و یکصد هتل داریم که ۳۰۰ هتل آن هتل آپارتمان است و ۱۲۵ هتل ۴ یا ۵ ستاره هستند و اکثر قریب به اتفاق گردشگران خارجی نیز متقاضی استفاده از این هتل ها هستند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون هتل های ۴ و ۵ ستاره عدد ۱۴۱ هتل رسیده است گفت: ما برای اینکه از ۵ میلیون گردشگر در ۱۰ سال آینده به افق چشم انداز ۲۰ میلیون گردشگر دست پیدا کنیم باید هتل های ۴ و ۵ ستاره خود را تا ۴۰۰ هتل افزایش دهیم.
اجرای ۹۵۰ پروژه با حجم سرمایه گذاری ۳۰۰ هزار میلیارد ریال در بخش های فرهنگی، اقتصادی که می تواند موتور محرکه خروج اقتصاد ایران از رکود باشد هم اکنون در کشور در حال اجراست. سلطانی فر با بیان این خبر افزود: این حجم سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی در حال انجام است و ما باید با حمایت های مختلف و اختصاص تسهیلات ارزان قیمت و همچنین برطرف کردن موانع شرایط مناسب را برای سرمایه گذاران ایجاد کنیم.
وی با یادآوری اینکه اولین هتل در سال ۱۳۰۰ در این افتتاح شد و تا سال ۹۲ تنها ۱۲۵ هتل ۴ و ۵ ستاره ساخته شده است افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته امیدواریم در یک دوره زمانی ۸ ساله بتوانیم معادل این ۹۲ سال به ناوگان هتلی کشور اضافه کنیم تا رونقی در بخش گردشگری و اقتصادی کشور صورت پذیرد.
سلطانی فر با تاکید بر فعالیت های مثبت صورت گرفته در بخش های مختلف جزیره کیش در دو سال و نیم گذشته اظهار کرد: پیش بینی می شود با حجم فعالیت ها انجام شده در سال آینده حضور گردشگران در کیش به مرز ۲ میلیون نفر برشد.
وی بسته پیشنهادی گردشگری کشور برای فضای پسا تحریم در دولت را شامل ۱۵۰۰ پروژه با اعتبار سی میلیارد دلار عنوان کرد.
به گفته رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور هر ماه تعداد قابل توجهی از سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در بخش های گردشری ایران اظهار تمایل کرده و آماده سرمایه گذاری هستند.
وی تاکید کرد: هر حرکت اقتصادی وعمرانی و سرمایه گذاری که در کشور انجام می شود موجب غرور، عزت و سررای همه ایرانیان خواهد بود و ما امیدواربوده و باور درایم که با لغو تحریم ها و آغاز دوره جدید فعالیت های سیاسی و اقتصادی کشور، دوران بزرگی و عزت ایران و ایرانی استمرار پیدا خواهد کرد.

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff