صدور مدرک نیابتی از سوی واحد علوم و تحقیقات غیرقانونی است/ وزارت علوم برخورد می‌کند
+ پ -
صدور مدرک نیابتی از سوی واحد علوم و تحقیقات غیرقانونی است/ وزارت علوم برخورد می‌کند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر واحد علوم و تحقیقات به نیابت از واحدهای دیگر دانشگاه آزاد مدرکی صادر کند، غیرقانونی است و وزارت علوم باید برخورد کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد به نیابت از واحدهای استانی مدارک دانشجویان را صادر می‌کرد ولی با توجه به تجمیع واحدهای استانی این کار دیگر صورت نمی‌گیرد و واحد علوم و تحقیقات نمی‌تواند مدارک استان‌ها را صادر کند.

وی در رابطه با اینکه واحد علوم و تحقیقات برای دانشجویان محصل در رشته‌های غیرمجاز واحدهای دیگر مدرک تحصیلی صادر می‌کند، افزود: اگر این کار انجام شود غیرقانونی است و وزارت علوم باید برخورد کند.

زاهدی اظهار داشت: وزارت علوم بر صدور مدارک تمام زیرنظام‌های آموزشی اعم از دانشگاه آزاد نظارت دارد و در صورتیکه چنین اقدامی انجام شود حتما برخورد می‌کند.

شایان ذکر است، دانشگاه آزاد مدتی است برای حل مشکل رشته محل‌های فاقد مجوز خود اقدام به صدور مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان این رشته محل‌ها از طریق واحد علوم و تحقیقات تهران به نیابت از محل تحصیل دانشجو کرده است.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff