صادرات کالا از گمرکات جاسک 35درصد افزایش یافت/ بیش از 11میلیون دلار کالا امسال از گمرگ جاسک صادر شد
+ پ -
صادرات کالا از گمرکات جاسک ۳۵درصد افزایش یافت/ بیش از ۱۱میلیون دلار کالا امسال از گمرگ جاسک صادر شد

سرپرست گمرک بندرجاسک گفت: ۳۳ هزار تن کالا به ارزش ۱۱میلیون دلار ازاین شهرستان به خارج صادرشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سلطان علی حسن زاده سرپرست گمرک بندرجاسک  در گفتگو با مکران نیوز ، اظهار کرد: ارزش کالاهای صادراتی از گمرک این بندر در ۱۱ ماه امسال بیش از ۱۱میلیون دلار است که ۳۵درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است و افزایش درخواست مشتریان علت افزایش صادرات است.

حسن زاده ،عمده کالاهای صادراتی را انواع تره بار شامل خربزه، کلم پیچ، هندوانه، خیار سبز، کدوحلوایی، کدو کبابی، سیب زمینی، چغندر،پیاز، لبو، لوبیا سبز، بادمجان و گوجه فرنگی برشمرد که به کشور عمان صادر شده است و  این محصولات با ۱۹۵فروند لنج به کشورعمان صادر شده است.

لازم به ذکر است سواحل مکران به آب‌های آزاد و اقیانوس هند راه دارد و بعلت شرایط اقتصادی ، ارتباطی و طبیعی خاص ظرفیت بسیار ارزشمندی برای ترانزیت کالا و انرژی دارد و  یکی از محورهای صادرات و واردات کالا در کشور محسوب می شود.

از سال ۱۳۶۰ تاکنون بعلت محدودیتهای گمرکی ، سه گمرک گوگسر ، کُچ و بُونجی جاسک با حدود صد سال قدمت دیگر فعال نیست و تنها گمرک شهر جاسک ریر نظر گمرک شهید باهنر بندرعباس فعالیت می کند.

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff