صادرات میگوهای سیریک به کشور چین و ویتنام / رشد سه برابری برداشت میگو در سال جاری
+ پ -
صادرات میگوهای سیریک به کشور چین و ویتنام / رشد سه برابری برداشت میگو در سال جاری

رئیس شیلات شهرستان سیریک با اشاره به صادرات میگو به کشورهای چین و ویتنام گفت: تاکنون بیش ۱۸۰ تن میگو برداشت شده و پیش بینی می شود بیش از ۵۵۰ تن برداشت شود که نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش تولید داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عبدالله رئیسی بلوچی، رئیس شیلات شهرستان سیریک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آذینی اظهار کرد: پیش بینی می شود بیش از ۵۵۰ تن میگو پرورشی برداشت و علاوه بر مصرف بازارهای داخلی به خارج کشور صادر شود.

وی افزود : تاکنون بیش ۱۸۰ تن میگو برداشت شده  و پیش بینی می شود تا پایان برداشت بیش از ۵۵۰ تن برداش شود که نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش تولید  داشته است.

رئیس شیلان شهرستان سیریک بیان کرد: زمان برداشت میگوی پرورشی از سایت عدالت شهرستان سیریک از ۱۵ روز بیش شروع شده و تا ۱۵ دی ماه سال جاری ادامه دارد.

رئیسی یادآور شد:  در مردادماه سال جاری بیش از ۳۵ میلیون بچه میگو در  ۲۰۰ هکتار از مزارع پرورشی شهرستان سیریک با هدف پرورش و تولید  رها سازی شده است.

وی افزود: بیشتر میگوهای برداشت شده  به کشورهای ویتنام و کشور چین صادر می شود.

رئیسی اضافه کرد: با توجه به شروع برداشت میگو در مزارع بیش از ۱۸ نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم در هر مزرعه مشغول فعالیت می باشند.

رئیس شیلات شهرستان سیریک اذعان کرد:  در شهرستان سیریک بیش از ۱۴ سایت مزارع پرورش میگو وجود دارد که از این مجموعه ۱۰ سایت فعال هستند و امیدواریم ۴ سایت دیگر با اخذ تسهیلات و سهم آورده بتوانند تا پایان سال فعالیت خودشان را آغاز نمایند.

عبدالله رئیسی اذعان کرد: اجرای سایت پرورش میگو در شهرستان سیریک  یکی از طرح های زیر ساختی و بنیادی است که در راستای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی  و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) است که توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه صورت گرفته و  الحمدالله در این زمینه هم به  اشتغالزایی و رونق شهرستان کمک کرده و هم از پتانسل مغفول مانده شهرستان احیا و شکوفا صورت گرفته است.

شهرستان سیریک با ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۷۵ کیلومتری شرق مرکز استان قرار دارد.

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff