صادرات غیر نفتی در بندرلنگه ۱۵ درصد افزایش یافت/ رونق ترابری مسافری در مسیرهای دریایی داخلی و بین المللی
+ پ -
صادرات غیر نفتی در بندرلنگه ۱۵ درصد افزایش یافت/ رونق ترابری مسافری در مسیرهای دریایی داخلی و بین المللی

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه از ثبت رقم بیش از ۸ میلیون تن عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیر نفتی و افزایش ۱۵ درصدی صادرات مواد غیر نفتی در کارنامه عملیاتی بنادر غرب هرمزگان طی نه ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مروارید نیوز: “محمود صابری” ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه بنادرغرب هرمزگان از آغاز سال ۹۵ تا ابتدای دی ماه جاری، اظهار داشت: طی این مدت، در مجموع ۸ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۷۲۰ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شد.

 

وی افزود: از مجموع عملیات انجام شده در بنادرغرب هرمزگان، ۱ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۵۴۹تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۶ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۱۷۱ تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود از ترانزیت ۵۶۳ هزار و ۹۳ تن کالاهای غیرنفتی از طریق پایانه های بنادرغرب هرمزگان طی سال جاری خبر داد.

 

این مقام مسئول بیان کرد: همچنین در مدت یاد شده ۴۱۲ هزار و ۷۸۶ تن کالاهای غیر نفتی در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است.

 

مدیریت بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان اضافه کرد: همچنین بیش از ۱۳۹ هزار و ۴۲۷ تن کالای غیر نفتی وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش ۴۰ درصدی است.

 

صابری همچنین در ادامه حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر غرب هرمزگان طی نه ماهه سال ۹۵ را۳۹۰ هزار و ۶۶۵ تن که نسبت به میزان صادرات کالاهای غیر نفتی ۹ ماهه سال ۱۳۹۴ رشد ۱۵ را دربر داشته است.

 

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۶۵۴ TEU کانتینر پر در بنادر و دریانوردی بندرلنگه تخلیه و بارگیری شد که در این بخش افزایش ۷۹ درصدی به ثبت رسید.

 

صابری تعداد شناورهای ورودی به بنادر و دریانوردی بندرلنگه طی نه ماهه سال ۹۵ را بیش از ۳ هزار و ۶۵ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ۳۳۵ فروند شناور بالای هزار تن و ۳ هزار و ۳۲۲ فروند از شناورهای پهلو گرفته در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه، زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته اند.

 

وی افزود:از آغاز سال جاری تا ابتدای دی ماه، ۲۰۵ هزار و ۴۲۲ نفر مسافر در بنادر غرب هرمزگان جابجا شدند که رشد ۱۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff