1

صادرات بیش از ۱۰۰ میلیون دلاری تعاونی های هرمزگان در سال ۹۹/ بیش از ۷ میلیون دلار سهم صادرات تعاونی ها در ۴ ماهه نخست سال 

هادی ابراهیمی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز؛ در رابطه تشریح وضعيت تعاونی های استان هرمزگان اظهار کرد: تعداد كل تعاونی ها در استان هرمزگان 2 هزار و 994 واحد است كه در اين تعاونی ها 14 رشته شامل تعاونی های اعتبار، تامين نياز توليد كنندگان ، چند منظوره،حمل و نقل، خدمات، سهام عدالت، صنعتی، عمرانی، فرش دستباف، مسکن، معدنی، و کشاورزی فعال هستند و خدمات ارائه می کند.

وی افزود: در تعاونی های استان یک میلیون و 416 هزار و 668 نفر عضو هستند و 77 هزار و 846 نفر اشتغال در این مجموعه ها ایجاد شده است همچنین تعاونی های استان هرمزگان 3/2 درصد كل تعاونی های کشور را تشكيل می دهند، كه بيشترين تعاونی ها مربوط به شهرستان بندرعباس با هزار و 12 تعاونی است.

مدير كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی هرمزگان بيان كرد: يكي از مهم ترين اهداف و برنامه های اجرايی مديريت تعاون در سال 1400 ، اتمام و تعيين تكليف برای واحد های مسكونی شركت های تعاونی مسكن مهر است، که در تلاش هستیم تا پایان سال جاری آن ها را آماده تحویل برای مالکین کنیم.

ابراهيمی عنوان كرد : در بحث صادرات غير نفتی تعاوني های استان هرمزگان در سال 1399 قريب به 105 ميليون دلار صادرات انجام دادند كه شامل كالا هايي چون سنگ گچ ، تره بار، ماهی ،گچ دانه بندی شده می شود كه به كشور های امارت، هند،عراق، تايلند و سريلانكا صادر شده است.

مدير كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي تصريح كرد: بخش تعاون ظرفیت عظیمی را جهت توسعه پیش روی استان هرمزگان قرار می دهد و اجرای طرح های تعاونی توسعه اتحاديه های مربوط به فعاليت های صنعتی،دريايی و شيلاتی، تشكيل تعاونی های تسهيلگران و تشكيل تعاونی هایی با فعاليت های پيشرو اقتصادی در منطقه جاسک می تواند آينده ای روشن برای منطقه رقم خواهد زد.

وی خاطرنشان کرد: تعاونی های استان هرمزگان موفق شده اند در 4 ماهه نخست سال 1400 بیش از 7 میلیون دلار صادرات را به ثبت برسانند که گام موثری در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور است.

انتهاي پيام/