صادارات 15میلیون تن کالای غیرنفتی از بنادر هرمزگان/ تردد 9میلیون مسافر در پایتخت مسافرت های دریایی کشور
+ پ -
صادارات ۱۵میلیون تن کالای غیرنفتی از بنادر هرمزگان/ تردد ۹میلیون مسافر در پایتخت مسافرت های دریایی کشور

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تاکید کرد: حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر تجاری استان طی پنج ماهه سال جاری ۱۴ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۵۰۶ تن می باشد که رشد ۵۵ درصدی در این زمینه را نشان می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ابراهیم ایدنی، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به عملکرد مجموعه کل بنادر استان هرمزگان از آغاز سال ۹۵ تا ابتدای شهریورماه گفت: در سال جاری در مجموع ۴۲ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۸۲۴ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر این استان با رشد ۲۲ درصدی تخلیه و بارگیری شده که از مجموع عملیات انجام شده در این بنادر، ۲۶ میلیون و ۱۹۸ هزار و ۴۸۲تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۱۵ میلیون و ۹۵۴ هزار و ۳۴۲ تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.

وی اظهار کرد:حجم کل کالاهای صادر شده در بخش نفتی طی پنج ماهه سال ۹۵ را ۶ میلیون و ۴۹۱ هزار و ۱۸۳ تن می باشد که بیانگر افزایش ۵۷ درصدی در این زمینه می باشد.

ایدنی با بیان اینکه در سال جاری یک میلیون و ۴۸۶ هزار و ۳۱۳ تن انواع کالا در بخش نفتی وارد شده است،افزود: طی سال جاری۴۱ هزار و ۷۰۳ تن انواع مشتقات و فرآورده های نفتی از طریق پایانه های بنادر این استان ترانزیت شده است.

وی تصریح کرد: در سال جاری هفت میلیون و ۹۳۵ هزار و ۱۴۳ تن از اینگونه فرآورده ها کابوتاژ شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان یادآور شد: بیش از ۳ میلیون و ۹۵۰ هزار و ۱۵۵ تن کالای غیر نفتی وارد کشور شد که این رقم نشانگر کاهش ۱۵ درصدی است.

وی گفت:در پنج ماهه سال جاری، بالغ بر ۶۸۱ هزار تن کالای غیرنفتی از طریق این بنادر ترانشیپ شد که افزایش ۲۹ درصدی را در این رابطه شاهد بودیم .

ایدنی با بیان اینکه یک میلیون و ۹۱۵ هزار و ۷۰۱ تن انواع کالای غیر نفتی از طریق بنادر تجاری استان با رشد ۳ درصدی ترانزیت شده است، تاکید کرد: حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر تجاری استان طی پنج ماهه سال جاری ۱۴ میلیون و ۸۳۰ هزار و ۵۰۶ تن می باشد که رشد ۵۵ درصدی در این زمینه را نشان می دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۸۶۴ هزار و ۴۳۲ TEU کانتینر در پایانه های بنادر تجاری استان تخلیه و بارگیری شد که در این بخش افزایش ۲۸ درصدی به ثبت رسید.

وی  تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری این استان طی پنج ماهه سال ۹۵ را بیش از ۱۶ هزار فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، دو هزار و ۱۵۱ فروند شناور بالای هزار تن و ۱۳ هزار و ۸۹۰ فروند از کشتی های پهلو گرفته در بنادر تجاری هرمزگان، زیر هزار تن وزن داشته اند که در مجموع ۲۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با  اشاره به اهمیت ویژه استان  به عنوان پایتخت مسافرت های دریایی ایران، گفت:  از ابتدای سال جاری تاکنون، ۸ میلیون و ۷۱۲هزار و ۴۵۰ نفر سفر جابجایی مسافران در بنادر مسافری و چند منظوره این استان به ثبت رسید.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff