شیوه ساده لوحانه ای که سبک خبری شده است!/ بازی رسانه ای با خبر یک انتصاب در تلویزیون

شیوه برخورد با خبر انتصاب سرپرست جدید گروه فیلم و سریال شبکه سه در رسانه های معاند و سایت های اصلاح طلب، برخوردی ساده‌لوحانه است که تبدیل به یک سبک خبری شده و هر از چند گاهی برای تخریب یک چهره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ خرداد ماه ۱۴۰۰ و در جریان مناظرات انتخاباتی، برای اولین بار یک کاندیدای ریاست جمهوری درباره آقای رئیسی عنوان کرد که شما در حد کلاس ششم سواد دارید. بعد از این موضوع با منتشر شدن پایان‌نامه، تصویر مدرک دکتری و جلسه دفاع سید ابراهیم رئیسی این شبهه خنثی شد.

حالا این نوع برخورد ساده‌لوحانه تبدیل به یک سبک خبری شده و هر از چند گاهی برای تخریب یک چهره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به عنوان مثال من و تو خبری با تیتر “مدیر شبکه سه صدا و سیما، تولید کننده ظروف مسی را سرپرست گروه فیلم و سریال شبکه سه کرد”، منتشر کرد و درباره رزومه مدیر جدید فیلم و سریال نوشت: مسعود کریمی خضرا، دانش‌آموخته مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم ارتباطات و تولید کننده ظروف مسی است.

این خبر دقایقی بعد توسط رسانه سلطنت‌طلب من وتو حذف شد اما یکی از سایت های داخلی با پافشاری بر این اخبار کذب نوشت: کریمی در سال ۹۸ با حضور در برنامه «میدون» خود را تولید کننده ظروف مسی معرفی کرده بود.

این خط خبری رسانه  اصلاح‌طلب در حالی است که تنها کنش‌گری اقتصادی مسعود کریمی در بستر پاتوق فرهنگ قاف بوده و کارویژه این مجموعه، توزیع کتاب و محصولات فرهنگی که با محوریت صنایع دستی ایرانی- اسلامی بوده است.

مسعود کریمی، کارشناسی خود را در رشته علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه تهران گذرانده است. همچنین در مقطع تحصیلات تکمیلی، وی کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم ارتباطات اجتماعی از دانشگاه علامه گرفته است.

وی همچنین سابقه عضویت در تحریریه‌های روزنامه ایران و سایت آزادنگار خود دارد. از دیگر سوابق خبری مسعود کریمی می‌توان به مدیر کلی اخبار استان‌های خبرگزاری مهر اشاره کرد.

در سوابق تلویزیونی مسعود کریمی، قائم مقامی گروه اجتماعی شبکه۳، عضویت در شورای طرح و برنامه شبکه۳ و عضویت در شورای طرح و برنامه گروه اجتماعی شبکه۳ به ثبت رسیده است.

همچنین کریمی در سال‌های اخیر به عنوان قائمی مقام خانه تولیدات جوان سازمان صدا و سیما مشغول به فعالیت بود و به همین واسطه مدیریت به تولید برنامه رادیویی، تولید مستند، تولید ده ها کار کوتاه داستانی و تولید چند تله فیلم داستانی را بر عهده داشته است.

همچنین سریال اولاد و اپیدمی از آثار دوران مدیرت مسعود کریمی در خانه‌ تولیدات جوان است که به زودی روی آنتن می‌رود.

همان طور که اشاره شد، این روزها رسانه های معاند، از هر ترفند و ابزاری برای مطرح کردن خود استفاده می کنند که این شیوه پیش پا افتاده نیز یکی از همان رفتارهایی است که در دستور کارشان قرار گرفته است.

انتهای پیام/