شیوع کرونا از نوع انگلیسی روز به روز در هرمزگان افزایش می یابد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: امیدوارم مسئولان کشوری افزایش خطر سفر به هرمزگان را زودتر اعلام کنند، چرا که شیوع ویروس کرونا از نوع جهش یافته انگلیسی در هرمزگان رو به افزایش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛دکتر حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان  با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۴ نفر دیگر براثر ابتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند، افزود: شمار جانباختگان مبتلا به کرونا در هرمزگان به ۱۰۵۴ نفر رسید.

وی با اشاره به افزایش ۵۳ درصدی بستری شدن مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌های هرمزگان تصریح کرد:  ۵۵ بیمار کرونایی دیگر در بیمارستان‌های استان هرمزگان بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به ورود مسافران از اسکله‌ها، فرودگاه‌ها و مبادی ورودی در شهرستان رودان، جاسک و پارسیان خاطرنشان کرد: تا کنون از ۱۷۹۰۰ نفر در مبادی ورودی استان آزمایش کرونا گرفته شده است که از این شمار آزمایش ۵۱ نفر مثبت اعلام شده است.

فرشیدی اضافه کرد: از تعداد آزمایش‌های گرفته شده ۳۲۸۱ نفر از سفر خود انصراف و به شهرشان بازگشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه امیدوارم مسئولان کشوری افزایش خطر سفر به هرمزگان را هرچه زودتر اعلام کنند، عنوان کرد: اعلام خطر در دو هفته آینده سودی ندارد زیرا شیوع ویروس کرونا از نوع جهش یافته انگلیسی روز به روز افزایش می یابد و وضعیت خطرناکی برای هرمزگان پیش بینی می شود.

فرشیدی بیان کرد: با توجه به افزایش سفرها به استان و رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی، کاهش استفاده از ماسک و شرکت در تجمعات، مراسم‌ها و دورهمی‌های خانوادگی شاهد پیک جدید بیماری کرونا در هرمزگان خواهیم بود.

وی از مردم خواست با نزدیک شدن فصل تابستان و استفاده از وسایل سرمایشی و کاهش در تهویه هوای بسته دستور العمل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا از اتفاقات ناگوار در استان جلوگیری شود.

انتهای پیام/