شیوع بیماری مرگبار ترسناک میان داعشی‌ها +تصاویر

+ پ -
شیوع بیماری مرگبار ترسناک میان داعشی‌ها +تصاویر

یک روزنامه انگلیسی از شیوع نوعی بیماری مرگبار بین عناصر داعش در مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، روزنامه “میرور” در گزارشی نوشت، این بیماری مرگبار پوستی به دلیل آلودگی و رعایت نشدن مسائل بهداشتی در مناطق تحت کنترل داعش به سرعت در حال گسترش است.

این روزنامه خاطرنشان کرد که این بیماری زخم های بزرگی را روی پوست ایجاد می‌کند و با وجود آنکه درمان آن با داروهای ساده امکان پذیر است، در صورت درمان نشدن فرد مبتلا، مرگبار خواهد بود.
میرور با اشاره به ابتلای حدود ۱۰۰ هزار نفر به این بیماری در مناطق تحت کنترل داعش خاطرنشان کرد، ساکنان رقه با خطر بیشتری مواجه هستند.

میرور تأکید کرد که فعالان سازمان پزشکان بدون مرز سعی کردند در ابتدا مانع گسترش این بیماری در رقه شوند ولی پس از کنترل داعش بر این استان و بسته شدن مراکز درمانی، کادر پزشکی از ترس اقدامات خشونت آمیز داعش از این منطقه خارج شدند.

بر اساس این گزارش، این بیماری که خطرناکترین نوع از “لیشمانیاز” است، به دلیل برخوردار نبودن پزشکان محلی از دانش کافی برای درمان آن، گسترش یافته است.

عامل به وجود آمدن این بیماری نوعی پشه خاکی است و بیشتر در مناطقی دیده می شود که مردم از فقر، سوء تغذیه و رعایت نشدن بهداشت رنج می برند.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff