تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

اجتماعی
کد خبر : 499003
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۳۵| تعداد نظرات :دیدگاه‌ها برای اوتیسم در پسران شایع تر از دختران است/روش قطعی برای درمان مبتلایان به اختلالات رشدی وجود ندارد بسته هستند
پ

اوتیسم در پسران شایع تر از دختران است/روش قطعی برای درمان مبتلایان به اختلالات رشدی وجود ندارد

سرپرست اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس با بیان اینکه اوتیسم در پسران شایع تر از دختران است، گفت: هیچ روش قطعی برای درمان مبتلایان به اوتیسم یافت نشده است.

اوتیسم در پسران شایع تر از دختران است/روش قطعی برای درمان مبتلایان به اختلالات رشدی وجود ندارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛هادی مرادی، سرپرست اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس در گفتگو با خبرنگارما با اشاره به فرارسیدن سیزدهم فروردین مصادف با روزجهانی آگاه سازی اوتیسم اظهار کرد:اوتیسم یا درخودماندگی نوعی اختلال رشدی از روابط اجتماعی است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص  می شود.

وی افزود: از آنجایی که علایم این اختلال تا پیش از ۳سه سالگی بروز می کند لذا به افرادی که این اختلال را دارند اصطلاحا اوتیستیک یا درخودمانده گفته می شود.

سرپرست اداره بهزیستی بتدرعباس باتاکید بر اینکه این اختلال در پسران شایعتر از دختران است، بیان کرد: اوتیسم علیرغم اینکه بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارتهای ارتباطی تاثیرگذار است بر فعالیت های جسمانی نیز تاثیر می گذارد.

مرادی تصریح کرد:کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم در ارتباطات کلامی و غیرکلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت های مربوط به بازی  مشکل دارند چرا که این اختلال ارتباط با دیگران و دنیای خارج را با مشکل روبرو می کند.

وی با اشاره به مشاهده رفتارهای خودآزارانه و پرخاشگری در بیماران مبتلا به اوتیسم گفت: در این افراد حرکات تکراری چون دست زدن و پریدن به کرات و پاسخ های غیرمعمول به افراد، دلبستگی به اشیا و مقاومت در مقابل تغییر ونیز ممکن است در حواس پنجگانه هم حساسیت های غیرمعمول مشاهده شود.

سرپرست اداره بهزیستی بتدرعباس باتاکید بر اینکه هیچ روش قطعی برای درمان مبتلایان به اوتیسم یافت نشده است، اظهار کرد: توانبحشی کارآمدترین روش درمانی برای بیماران اوتیسمی است همچنین ویزیت کودکان توسط متخصص مغز و اعصاب و حضور در جلسات فشرده خدمات  گفتاردرمانی و کاردرمانی از راه های موثر است.

مرادی بیان کرد: از آنجایی که موسیقی درمانی، نقاشی و قصه گویی یکی از روش های موثر ارتباط با کودکان اوتیسمی است لذا  همه  این خدمات در مراکز توانیخشی اختلالات طیف اوتیسم که تحت نظارت سازمان بهزیستی فعالیت می کنند انجام می شود.

وی با اشاره به اجرای برنامه ملی غربالگری، تشخیص و مداخله در اختلال طیف اوتیسم در مرکز روزانه آموزش توانبخشی آوای امید تصریح کرد: این برنامه ضمن اطلاع رسانی، آگاه سازی و شناسایی اولیه براساس اجرای آزمون هیوا کودکان را جهت تشخیص قطعی به متخصص ارجاع می دهد.

سرپرست اداره بهزیستی بتدرعباس بااشاره به شعار امسال مبنی بر توانمندسازی زنان و کودکان دارای اختلال اوتیسم گفت: اشتغال جامعه هدف یکی از اولویت های مهم این سازمان در راستای توانمتدسازی مددجویان و خدمت گیرندگان در کانون توجه قرار دارد.

مرادی بیان کرد:  تسهیلات اشتغال در قالب وام های خوداشتغالی، مشاغل روستایی، مشاغل خانگی، بیمه اختیاری مددجویانبه مدت ۵ سال،  اعطای بسته تشویقی بیمه کارفرمایی به صاحبان کار مددجویان از برنامه های سازمان بهزیستی است.

وی بااشاره به پرداخت ۳میلیون و۳۰۰هزار ریالحق جبران عدم کارایی معلولان به کارفرمایان خاطرنشان کرد: معرفی مددجویان متقاضی کار و فرزندان آنها به مراکز خصوصی جهت اشتغال و معرفی به صنایع دستی و فنی و حرفه ای برای کسب مهارت از دیگر برنامه های این سازمان است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=499003
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

Comments are closed.

یادداشت

گفتگو

بین الملل