شیخ‌الاسلام: اسد هرگز درخواست پناهندگی سیاسی از ایران نکرده است
+ پ -
شیخ‌الاسلام: اسد هرگز درخواست پناهندگی سیاسی از ایران نکرده است

مشاور امور بین‌الملل رئیس‌ مجلس ایران تصریح کرد: رئیس‌جمهوری سوریه هرگز از ایران درخواست پناهندگی سیاسی نکرده است و هرگز تمایلی به ترک کشورش ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «حسین شیخ‌الاسلام» مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس ایران در مصاحبه با خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» تصریح کرد که ایران نه درخواست استعفای «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه را مطرح کرده است نه اینکه به او پیشنهاد داده که در صورت کناره‌گیری از قدرت به او پناهندگی سیاسی بدهد.

وی در اینباره توضیح داد:‌«این صحت ندارد. اول آنکه، رئیس‌جمهور اسد هرگز از ما درخواست پناهندگی سیاسی نکرده است و اینکه هرگز تمایل به ترک کشورش را ندارد».

وی در ادامه افزود که امیر قطر و رهبران چندین کشور دیگر پیش از این به رئیس‌جمهوری سوریه پیشنهاد چند میلیارد دلاری در قبال موافقت با ترک سوریه و پناهندگی سیاسی در یک کشور خارجی را مطرح کرده‌اند اما اسد تمامی این پیشنهادات را رد کرده است و گفته که با مردم خود باقی می‌ماند و تا آخرین نفس مبارزه می‌کند».

شیخ‌الاسلام ادامه داد: «این به مفهوم آن است که بشار اسد به هیچ‌جا نمی‌رود و اینکه مردم خود را ترک نمی‌کند و این تنها به محبوبیتش در کشور وی می‌افزاید».

پیش از این، شبکه المیادین گزارش کرده بود، سردار «قاسم سلیمانی» به بشار اسد پیشنهاد پناهندگی سیاسی داده است و اسد رد کرده و گفته است که خانواده‌اش هیچ فرقی با «هیچ خانواده سوری ندارد و در دمشق باقی خواهد ماند».

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff