شکوه بندگی مردم ولایتمدار رودان در نماز عید سعید قربان+تصاویر

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛صبح امروز نماز عيد سعيد قربان همزمان با سراسر کشور با حضور پرشکوه مردم ولايتمدار شهرستان رودان به امامت حجت الاسلام مهران خاکسار در مسجد جامع شهر رودان برگزار شد.

مردم خداجوي رودان با حضور پر شور در نماز عيد قربان،بار ديگر اطاعت و بندگي خود نزد معبود را به نمايش گذاشتند و با خشوع و خضوع قنوت بندگي بستند تا قرباني کردن هواهاي نفساني را شکرگزار باشند.

حجت الاسلام خاکسار در خطبه های نمازعیدقربان با اشاره به اهمیت عیدقربان و قربانی کردن اظهار کرد: امیرالمومنان می فرمایند اگر مردم می فهمیدند در قربانی کردن چه آثار و فوایدی است قرض می گرفتند و قربانی می کردند اولین قطره خونی که از این قربانی روی زمین ریخته می شود خداوند متعال صاحب این قربانی را مورد مغفرت قرار می دهد.

وی افزود:قرآن کریم می فرمایند فقرا و نیازمندان را در مسئله قربانی فرماموش نکنید قربانی را بواسطه این قرار داده و که فقرا و مساکین از این قربانی بهره مند گردند

خاکسار با اشاره به پیام رهبرمعظم انقلاب به کنگره عظیم حج امسال ادامه داد:این بیانیه سه تا نکته اساسی داشت اول به فرصت عظیم حج ونقش تربیتی حج برای آحاد جامعه اسلامی اشاره کردند وفرمودند حج میعاد رحمت پروردگار است در حج اکثیر ذکر و عبودیت که عنصر اصلی برای تربیت فرد و جامعه اسلامی است وجود دارد. فرصت مغتنم حج برای تبادل اندیشه ها و دانسته های همه جهان اسلام است افکار خودشان را آنجا با هم تبادل کنند و فرصت مغتنمی برای زدودن کینه ها و کدورت ها از بدنه جامعه اسلامی است.

خطیب نماز عیدقربان رودان اضافه کرد: دوم اینکه حضرت آقا معنای برائت از مشرکین را تفسیر کردند برائت از مشرکین ساخته جمهوری اسلامی نیست امر پروردگار است پیغمبر خاتم حضرت محمد(ص) امیرالمومنین را مامور برائت از مشرکین کردند. حضرت آقا فرمودند برائت به معنای بیزاری از همه بی رحمی و ستم ها و زشتی های و فسادهای هر زمان است و ایستادگی در برابر  زورگویی ها و باج گیری مستکبران جهان است.

وی همچنین گفت: برائت از جبهه شرک و کفر و در راس آن آمریکا، به معنای برائت و بیزاری از مظلوم کشی و جنگ افروزی است مردم مظلوم یمن بیش از 4سال است که آماج حملات رژیم کودک کش آل سعود هستند و امروز مردم کشمیر تحت ستم هستند.

خاکسار تصریح کرد:برائت از مشرکین به معنای محکوم کردن کانون های تروریسم از قبیل داعش و بلک واتر آمریکایی هست به معنای نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک کش صهیونیستی است به معنای بیزاری نژادپرستی که براساس  جغرافیا، و رنگ درست شده است کسی که رنگش سیاه باشد در این عالم ارزشی ندارد و مردم مظلوم نیجریه و شیخ زکراکی اینگونه شکنجه شوند.

وی  خاطرنشان کرد: نکته سوم حضرت آقا در پیام حج امسال، رهبرانقلاب چراغ راه را روشن کردند و وظیفه همه امت اسلامی را بیان فرمودند امت اسلامی باید بیدار باشد و مسئله اول جهان اسلام فلسطین است مردم مظلوم فلسطینی که از خانه و مزرعه و هویت خودشان دور شدند و هر روز تحت ظلم و ستم رژیم صهیونیستی هستند و همه باید هوشیار باشند در این طرح شوم و نگین معامله قرن که آمریکا هدایت و رهبری می کند فریب نخورند. متاسفانه اذناب آمریکا و کشورهای کوچک عربی همکاری می کنند.

انتهای پیام/پ