شکل گیری انقلاب اسلامی اوج وحدت حوزه و دانشگاه بود
+ پ -
شکل گیری انقلاب اسلامی اوج وحدت حوزه و دانشگاه بود

رئیس دانشگاه پیام نور پارسیان عنوان کرد: ایران تنها کشور اسلامی است که علما را در عرصه اقتصادی و اجتماعی شرکت داده است و با شکل گیری انقلاب اسلامی وحدت حوزه و دانشگاه بیشتر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ اصغر پیکرآراء رئیس دانشگاه پیام نور پارسیان گفت: اخلاق از جمله مسائلی است که در جوامع بویژه جوامع توسعه یافته اقتصادی بی اهمیت شده است و بیشتر به علم و نتایج آن گرایش دارند در مقابل کشورهای اسلامی علم و پیشرفت را منفور می دانند تنها راه حل مسائل را معرفتهای دینی می دانند.

رئیس دانشگاه پیام نور پارسیان اظهار کرد: ایران تنها کشور اسلامی است که علما را در عرصه اقتصادی و اجتماعی شرکت داده است و با شکل گیری انقلاب اسلامی وحدت حوزه و دانشگاه بیشتر شد.

پیکراراء تصریح کرد: یکی از هجمه هایی که کشورهای اسلامی روی ان کار می کردند بازگشت به افکار قدیمی و جاهلانه ای بود که حوزه فقط در حیطه مسائل دینی و آخرت، دانشگاه هم به دنبال پیشرفتهای اقتصادی  و به دنبال پیروی از جدایی دین از سیاست بودند.

وی افزود: شهادت شهید مفتح این نوید را به انقلاب داد که حوزه و دانشگاه از یکدیگر جدا نبوده بلکه در کنار هم  و به منزله دو بالی باععث پیشرفت جامعه از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و معرفتی هستند بدون وجود علم و تهذیب حرکت به سمت آرمانهای اصلی میسر نیست.

رئیس دانشگاه پیام نور پارسیان خاطرنشان کرد: برای حفظ اتحاد حوزه و دانشگاه، علمای دین باید مشکلاتی اخلاقی بوجود آمده را حل کنند چون برای پیشرفتهای جامعه به علومی نیازمند است که توسط دانشگاه و حوزه انجام  می پذیرد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff