تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 482433
تاریخ انتشار:جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه هرمزگان:

شکست نهضت ملی نفت نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا/شیرینی بازگشت آزادگان برکام ها مانده است

ائمه جمعه هرمزگان با بیان اینکه اعتماد به آمریکا اشتباه بزرگی است،اظهار کردند: پاره کردن سند برجام توسط آمریکا و شکست نهضت ملی نفت که نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا بود تجربه های ننگینی بود که نباید مجدد تکرار شود.

شکست نهضت ملی نفت نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا/شیرینی بازگشت آزادگان برکام ها مانده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه هرمزگان با بیان اینکه اعتماد به آمریکا اشتباه بزرگی است،اظهار کردند: پاره کردن سند برجام توسط آمریکا و شکست نهضت ملی نفت که نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا بود تجربه های ننگینی بود که نباید مجدد تکرار شود.

آمریکا غول خطرناکی است که به جان جوامع افتاده است

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، خطیب جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی_سیاسی  نماز جمعه این هفته بندرعباس با بیان اینکه در این دوران که دشمنان می خواهند مساجد و آخوند ها را غیر تحمل معرفی می کنند تکلیف عالمان دین بسیار دشوار است، اظهار کرد:  عالمان دین دو وظیفه مهم بر عهده دارند اول کسانی را که از خدا فرار کرده اند را دوباره به دین بازگردانند و دوم اینکه کسانی دین را نمی دانند آکاهی بخشید.

نماینده ولی فقیه هرمزگان با تاکید بر اینکه  علما همچون چراغی در جامعه هستند، عنوان کرد: اگر جایگاه علما دین تضعیف شود شیطان میدان دار جامعه می شود و جامعه را به نابودی می کشاند.

نعیم آبادی با اشاره به اینکه گاهی اوقات جامعه تب می گیرد، تصریح کرد: گرانی ها نشات گرفته از تب جامعه بوده و مردم  تنها به فکر مرغ، تخم مرغ، گوشت و…. نباشید و ثمرات انقلاب را ببینید که روزی این گرانی ها پایان می یابد.

وی با بیان اینکه آمریکایی  که خیلی راحت سند را پاره می کند غیر قابل اعتماد است، گفت: آمریکا مانند غول خطرناکی است که به جان جوامع مختلف برای نابودی آنها افتاده؛  ولی باید بداند که زورش به جامعه اسلامی ما نمی رسد.

خطیب جمعه بندرعباس با تاکید بر اینکه هرمزگانی ها یک پارچه عاشق رهبر هستند، اظهار کرد: در جامعه تنها خط رهبری را می شناسیم و آن را عملی می کنیم.

نعیم آبادی تصریح کرد: آمریکا که تنها به خاطر یک شخص کشور ترکیه را تحریم کرده است هیچ گونه قابل اعتماد نیست.

وی با اشاره به اینکه در استان حدود ۱۰۰ روستا بدون مسجد وجود دارد، عنوان کرد: هرمزگان با کمبود مسجد مواجه است که همه مومنین باید همت به خرج دهند تا این مشکل حل شود.

نماینده ولی فقیه یاد آور شد: شیطنت آل سعود به طور واضح مشخص است و در سال ۱۳۶۶ به مردم بی گناهی حمله کرد در حالی که زائران خانه خدا هیچ گونه کاری با آنها نداشتند.

نعیم آبادی عنوان کرد: شیرینی روز بازگشت آزادگان هنوز بر کام هاست؛ مقام و درجات بزرگانی که زیر بار فشار روحی و جسمی بوده اند را تنها خدا می داند.

وی خاطر نشان کرد: این انقلاب  به راحتی شکل نگرفته که اکنون با اقدامات دشمنانی که قصدشان قطعا ایجاد اختلال در جامعه است از بین برود،  دشمنان باید بدانند که این انقلاب را مردم به ثمر رسانده اند و از آن حفاظت می کنند و دشمنان و آمریکا هیچ غلطی نمی توانند، انجام دهند.

شکست نهضت ملی نفت نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا

حجت الاسلام میرزایی، امام جمعه پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه با  اشاره به اینکه امام باقر(ع) شاهد و راوی عاشورای حسینی  بودند، اظهار کرد: با شروع اختلافات سیاسی و جنگ قدرت، موقعیت مناسبی برای امام باقر(ع) پیش آمد تا بنیانگذار نهضت بزرگ علمی جهان تشیع شود.

امام جمعه پارسیان با اشاره به سخنان  اخیر مقام معظم رهبری در دیدار اقشار مختلف مردم و تاکیدایشان در برطرف کردن مشکلات اقتصادی با تکیه بر توانمندیهای داخلی و ظرفیت جوانان انقلابی، افزود: دولت باید تغییراتی در تیم اقتصادی خود ایجاد کند چرا که بی تدبیری و سیاست های غلط باعث مشکلات عدیده ای از جمله چوب حراج بر ذخائر طلا و ارز و پایین آمدن ارزش پول ملی شده است.

میرزایی تصریح کرد: قلع و قمع کردن مفسدان اقتصادی قطعا لازم و موثر است اما کافی نیست و باید ریشه فساد و مفسد را زد و این ریشه دانه درشت ها و قانون دان های قانون شکن هستند که با شروع برخورد با آنها سر و صدا راه می اندازند.

وی گفت: نتیجه برخورد با ریشه فساد، برگشتن آرامش به بازار و از همه مهمتر بازگشت امید به مردم است، لذا ارزش هر سختی را در این مبارزه دارد.

امام جمعه پارسیان با اشاره به کلام امام خامنه‌ای مبنی بر استفاده دولت از نظرات اقتصاددانان و صاحب نظران، عنوان کرد: جلوی ضرر را هر زمان بگیرید منفعت است.

میرزایی با بیان اینکه آمریکا جنگ اقتصادی را شروع کرده است، تصریح کرد: در حالی که آمریکا به سایر کشورها هم مانند روسیه، چین، ترکیه حمله اقتصادی کرده باید این تهدیدات را به فرصت تبدیل و پیمان پولی مشترک ایجاد و به جنگ آمریکا رویم.

وی گفت:  با توجه به روی کار آمدن افرادی در پاکستان و مالزی که به انقلاب و امام علاقه دارند را فرصت مناسبی برای اتحاد در مقابل دشمن دانست.

امام جمعه پارسیان تصریح کرد: شکست نهضت ملی نفت نتیجه اعتماد مصدق به آمریکا و توجه نکردن به توصیه های علما و مردم انقلابی بود و امروز واقعه ۲۸ مرداد و تجربه شکست آور برجام را بهترین دلیل برای مذاکره نکردن با آمریکا دانست.

میرزایی در ادامه افزود: امضاء کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر را برای جلوگیری از مداخله و حضور جابرانه قدرت های فرا منطقه ای خوب ارزیابی کرد.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان با تبریک ۲۶ مرداد ماه سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن بیان کرد: جشن پیروزی در جنگ تحمیلی بعد از آمدن اسرا انجام شد ملتی که صبر و مقاومت کند پیروزی را در آغوش می گیرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با اشاره به سرقت های چند روز گذشته خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و بسیج در مقابله جدی با سارقان باید گام بردارند و از همه مردم برای حفظ و مراقبت از اموال خود دعوت کرد.

ضعف مدیریت تیم اقتصادی دولت برمردم فشار وارد کرد

حجت الاسلام مهدی دُری امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به اینکه یک فرد مسلمان شیعه در کنار واجبات نباید از مستحبات غافل شود اظهار کرد: نماز شب را خداوند متعال واجب نکرده است اما آن نمازی که در دل شب با خشوع و تضرع برای خداوند متعال خوانده می شود زندگی انسان را متحول می کند و ارتباط با معبود تنگ تر می شود و از هر عملی که مورد خشنودی خدا هست و واجب نیست نهایت بهره را ببریم.

امام جمعه رودان با اشاره به ۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی افزود: این عزیزان آزاده برای دفاع از مملکت جنگیدند و به اسیر دشمن شدند بهترین لحظات زندگی خودشان را باید در کنار فرزندان و خانواده شان می گذارندند در دام دشمن بودند و ذره ای از ایمانشان کم نشد بلکه بعنوان نماد صبر و استقامت هر روز ایمانشان بیشتر شد.

دُری ادامه داد:هر چقدر تقدیر و تشکر از این عزیزان آزاده کنیم نمی توانیم قدردان زحمتشان شویم و همیشه باید سعی و تلاش شود تا جایگاه آزادگان در بین جامعه حفظ شود.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیرشان با اقشار مختلف مردم تصریح کرد: عملکرد بد مسئولان و مدیریت ضعیف تیم اقتصادی دولت باعث فشار آوردن بر مردم شد، اگر در نظارت ها کوتاهی نمی شد چنین وضعی پیش نمی آمد و عمده مشکلات از درون کشور است.

امام جمعه رودان اضافه کرد: هیچ موقع مردم ما از دشمن ضربه نخوردند هرقت هم ضربه خوردیم از نیروهای داخلی و نفوذی بوده است و در تاریخ داریم که انگلیسی ها رِیسعلی دلواری را نتوانستند شکست بدهند اما با فریب نیروهای داخلی و خودی توانست آن مبارز را از پای درآورد.

دُری با بیان اینکه اثر روانی مشکلات اقتصادی بر ملت از تاثیرات آن بیشتر است اظهار کرد: متاسفانه آنهایی که ارز دولتی گرفتند و کالا وارد کردند به جای عرضه در بازار احتکار کردند و از این آشفتگی بازار سوء استفاده کردند،برخورد قوه قضاییه با مفسدان باید با قوت صورت گیرد چراکه بعضی از آنها این فسادها را به جریانات سیاسی می کشانند

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه بعضی از افراد در کشور از دشمن می ترسند و به دنبال مذاکره با استکبار هستند که مبادا جنگی به راه بیافتد خاطرنشان کرد: چطور ما هشت سال در آن برهه از زمان که  هیچ ابزاری نداشتیم جلوی زیاده خواهی کل دنیا ایستادیم الان از دشمن بترسیم، این دسته از افراد مردم و ملت ایران را نمی شناسند و رهبر معظم انقلاب هم تاکید کردند جنگ نخواهد شد مذاکره نخواهیم کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=482433
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل