شکست سنگین مزدوران سعودی و اماراتی در جبهه‌های نبرد الجوف یمن
+ پ -
شکست سنگین مزدوران سعودی و اماراتی در جبهه‌های نبرد الجوف یمن

رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی حملات متجاوزان و مزدوران سعودی و اماراتی را در چند جبهه نبرد در استان الجوف ناکام گذاشته و آنها را متحمل تلفات سنگین جانی و تسلیحاتی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، پس از اینکه مزدوران و عناصر اجاره‌ای عربستان با همه تجهیزات نظامی و پشتیبانی هوایی دشمن به منطقه «الخلیفین» در شهر «خب و الشعف» استان الجوف پیشروی کردند، در برابر ضربات رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی به سرعت فروپاشیدند.

مزدوران سعودی در عملیات موفق رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی، از جبهه خلیفین دفع و شماری از آنها به هلاکت رسیده و خودروهای زرهی آنها منهدم شد.

یک منبع آگاه یمنی خبر داد: در این عملیات بیش از بیست مزدور سعودی به هلاکت رسیدند که اجساد آنها هنوز در پشت بلندی‌های مشرف به منطقه خلیفین از توابع شهر خب و الشعف استان الجوف پراکنده است.

این منبع تصریح کرد: رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی با خلق حماسه‌هایی بزرگ برای دفاع از خاک کشورشان در برابر تجاوز دشمن، الجوف را نیز همچون دیگر جبهه‌های نبرد در یمن به گورستان متجاوزان و مزدوران سعودی تبدیل کردند تا این پیام را به نیروهای متجاوز و در رأس آن آمریکا بدهند که یمن همچنان با همه قدرت و اراده ایستاده است تا این سرزمین را از وجود هر مزدور و اشغالگری پاک کند.

رزمندگان ارتش و کمیته‌های مردمی همچنین زیاده‌خواهی متجاوزان و مزدوران سعودی را در مقابل پادگان الخنجر استان الجوف سرکوب کردند.

در این عملیات دو خودروی زرهی اماراتی قصد پیشروی به سوی پادگان الخنجر را داشتند که با شلیک آتش رزمندگان یمنی یکی از آنها منهدم شده و سرنشینان آن به هلاکت رسیدند، در حالی که سرنشینان دیگر خودروی زرهی اماراتی پا به فرار گذاشتند.

رزمندگان یمنی همچنین به سوی گروهی از متجاوزان و مزدوران سعودی در پشت پادگاه الخنجر یک موشک بومی (ساخت داخل) شلیک کردند.

متجاوزان درصدد هستند از طریق گسیل مزدوران خود به منطقه الخنجر جبران تلفات خود طی چند ماه اخیر را کرده باشند که این امر ضعف و ناتوانی آنها در ورود به رویارویی با رزمندگان یمنی را نشان می‌دهد.

منطقه «صبرین المرازیق» از توابع شهر «خب و الشعف» در شمال شرق استان الجوف نیز شاهد درگیری رزمندگان یمنی با مزدوران سعودی بود.

۲ خودروی زرهی مزدوران سعودی قصد پیشروی به سوی مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی در صبرین المرازیق را داشتند که با دفاع مستحکم رزمندگان یمنی مواجه شدند که در نتیجه آن یکی از خودروهای زرهی دشمن، منهدم و متجاوزان پا به فرار گذاشتند.

در فیلم مربوط به تصاویر این شکست مزدوران سعودی، یکی از نظامیان متجاوز پس از اینکه خودروی زرهی وی به آتش کشیده می شود، سراسیمه در جستجوی پناهگاهی برای فرار از چنگ رزمندگان یمنی است.

در این عملیات رزمندگان یمنی سعودی تجهیزات بزرگ نظامی را از مزدوران فراری سعودی به چنگ آوردند که نشان از حجم بالای حمایت عربستان از آنهاست.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff