تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 560180
تاریخ انتشار:دوشنبه 20 بهمن 1399 - 14:46| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در گفتگو با جانشین پایگاه هوایی شهید عبدالکریمی بندرعباس مطرح شد؛

شکست رژیم شاهنشاهی و تحولی که در نیروی هوایی رخ داد/ پس از انقلاب اسلامی نیروی هوایی پیشگام در جهت نهضت قطعه سازی تجهیزات شد

سرتیپ دوم خلبان محسن حیدریان گفت: قبل از انقلاب و باتوجه به راهبردی که نظام شاهنشاهی داشت، پهلوی اقدام به خرید تجهیزات پروازی کرد اما پس ازپیروزی انقلاب اسلامی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی یکی از سازمان های پیشگام در جهت نهضت قطعه سازی و بومی سازی تجهیزات است.

شکست رژیم شاهنشاهی و تحولی که در نیروی هوایی رخ داد/ پس از انقلاب اسلامی نیروی هوایی پیشگام در جهت نهضت قطعه سازی تجهیزات شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حکومت پهلوی، ایران را از نظر فراهم سازی تجهیزات نظامی و هم ازنظر نحوۀ عملکرد، کشوری وابسته به کشورهای دیگر به ویژه آمریکا کرده بود و آنها بودند که نقش اصلی را در مدیریت کشور ایفا می کردند اما اکنون جمهوری اسلامی به تنوع بسیاری از موشک های بالستیک نظیر سجیل، عماد، قدر، خرمشهر، قیام، ذوالفقار، فاتح، خلیج فارس و هرمز، با بردها و قدرت تخریبهای متفاوت دست یافته است.

هوشمندی طراحان این نقشۀ راه، در سال های اخیر و با گسترش انواع تهدیدهای نظامی و مقابلۀ قاطعانۀ جمهوری اسلامی با آنها نمایان شد و خودکفایی و دستیابی به تجهیزاتی که توان مقابلۀ نظامی با دشمن را داشته باشد مانع از حملۀ مستقیم دشمن به کشور می شود.

بیشتر آنها دقتِ نقطه زنی داشته یا امکان تعقیب امواج راداری را دارند نقطه زنی و هدف گیریِ رادارها امکان تخریب نقاط حیاتی دشمنان، مانند انبار مهمات، فرودگاه ها، ساختمان های حیاتیِ دولتی،پل ها، جاده های اصلی، نیروگا ه ها و… را فراهم می کند و نیروهای جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب و با روحیۀ شهادت طلبی، تا آخرین قطرۀ خون در میدان نبرد ایستادگی کردند.

تجربۀ گرانقدر دفاع مقدس، دید مناسبی از نقش تجهیزات مختلف نظامی درصحنۀ نبرد واقعی ایجاد کرد این دید مناسب، به همراه امکانات و محدودیت های علمی و فناوری موجود در کشور و نیز توان اقتصادی، نقش مؤثری در تدوین نقشۀ راه تسلیحاتی کشور داشت.

پس از انقلاب، نیروی هوایی در جهت استقلال ایران و به عنوان یک قدرت منطقه ای از خود دفاع کرد

سرتیپ دوم خلبان محسن حیدریان جانشین پایگاه هوایی شهید عبدالکریمی بندرعباس در گفتگو با هرمز اظهار کرد: نیروی هوایی در زمان طاغوت در اختیار امریکا و در جهت منافع خود در منطقه بود که مهم ترین آنها دسترسی به آب های گرم از طریق ایران، افغانسان و پاکستان بود.

جانشین پایگاه هوایی شهید عبدالکریمی بندرعباس افزود: قبل از انقلاب و باتوجه به راهبردی که نظام شاهنشاهی داشت پهلوی اقدام به خرید تجهیزات پروازی کرد تا بتواند یک قدرت هوایی را ایجاد کند اما خط مشی آن را نیز امریکا تعیین می کرد.

حیدریان ادامه داد: همچنین قبل از انقلاب تکنولوژی برای ایران صادر نشده بود بلکه به عنوان مصرف کننده از تجهیزات استفاده می کردیم به همین دلیل پس از پیروزی انقلاب اسلامی امریکایی ها این برداشت را داشتند که با رفتنشان، نیروی هوایی که نیرویی تجهیزات محور است حتما تعطیل می شود.

وی تصریح کرد: اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نیروی هوایی راهبرد نظام مقدس جمهوری اسلامی را پیش گرفت و در آن زمان که اگر فردی خلاف منافع امریکا حرفی می زد یا حرکتی انجام می داد توسط ژاندارم منطقه مورد تهاجم قرار می گرفت، وارد مسیری شد که تمام تجهیزات در جهت دفاع از منافع ملی ایران مورد استفاده قرار گرفت.

جانشین پایگاه هوایی شهید عبدالکریمی بندرعباس خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب و با توجه به اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی، نیروی هوایی در جهت استقلال ایران و به عنوان یک قدرت منطقه ای در غرب آسیا وارد میدان شد و از خود دفاع کرد.

حیدریان ادامه داد: همچنین در گام دوم انقلاب، نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی یکی از سازمان های پیشگام در جهت نهضت قطعه سازی و بومی سازی تجهیزات است و اکنون نیز در بحث های فنی و تخصصی نیروی هوایی در سطح بین الملل حرف برای گفتن دارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=560180
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,357 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی