شکایت قابل تامل منطقه آزادقشم ازخبرنگاران جزیره/ احضارچهارفعال رسانه ای به دادگاه به جرم بیان حقیقت
+ پ -
شکایت قابل تامل منطقه آزادقشم ازخبرنگاران جزیره/ احضارچهارفعال رسانه ای به دادگاه به جرم بیان حقیقت

چهار نفر از خبرنگاران فعال قشم در پى شکایت سازمان منطقه آزاد به جرم نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به دادسرا احضار شدند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ در پى هتک حرمت مدیرکل حراست سازمان منطقه آزاد و برخورد فیزیکى وى در شهریورماه سال جارى با خبرنگار پیشکسوت قشم ، خانه مطبوعات منطقه آزاد و بسیج رسانه مبادرت به صدور بیانیه اى مبنى بر محکومیت این حرکت ناپسند توسط مدیر کل حراست کرد و خبرنگاران جزیره نیز این بیانیه را در سایت ها منتشر کردند .

 

حقوقى سازمان منطقه آزاد به در خواست مدیر کل حراست و مدیر کل وقت روابط عمومى شکایتى علیه خبرنگاران و سایت هایى که این بیانیه را بازپخش کرده بودند تنظیم و تسلیم دادسرا کرده بودکه باعث شد چهار نفر از خبرنگاران فعال قشم به عنوان مطلعین به دادگاه احضارشده اند .

 

محمد ذاکری، فعال رسانه ای شهرستان قشم در گفتگو با هرمز با اشاره به احضار در دادگاه به جرم تشویش اذهان عمومی گفت: خبرنگاران تنهاخبر هتک حرمت مدیر کل حراست به خبرنگار قشم و بیانیه های تشکل های را انتشار دادند و جز بیان حقیقت هیچ اقدامی در راستای انشار خبر کذب انجام نشده است.

 

محمد امین ذاکری،دیگر خبرنگار احضار شده جزیره اظهار کرد: با شکایت سازمان منطقه آزاد از چهارنفر از خبرنگاران جزیره به عنوان شاهد در جلسه دادگاه حاضر شدیم اما در رویه جلسه تغییر پیدا کرد و خبرنگاران مورد بازخواست قرار گرفتند.

 

وی ادامه داد :مطالب منتشر شده در رسانه های قشم تنها بیانیه تشکل های سازمانی همچون بسیج رسانه و مطبوعات بود که در ادامه جوابیه منطقه آزاد نیز منتشر شده که نشان از بی طرفی فعالیت خبرنگاران داشته است.

 

ذاکری با اشاره به خبر سیلی خوردن خبرنگار قشمی و اهانت از سوی سازمان منطقه آزاد تصریح کرد:هم اکنون خبرنگاران ملزم شدند تا مجوز رسانه های خود را ارائه دهند که در صورت تعیین محوریت دادگاه اقدام به پیگری و بازخواست از جریان اجرایی خواهیم نمود.

 

احضار خبرنگاران محمد امین ذاکری، مقداد زکی زاده، محد ذاکری و محمد رکنی در حالى اتفاق مى افتد که به شکایت و پرونده خبرنگارسیلى خورده توجهى نمى شود و آن پرونده در دادسرا همچنان مفتوح در کنارى گذاشته شده است.

 

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff