شيرين كردن آب دريا نيازمند عزم ملي است
+ پ -
شیرین کردن آب دریا نیازمند عزم ملی است

بخشدار کوخرد و هرنگ گفت : با توجه به ذخایر کم آب شیرین در شهرستان بهترین راه جمع اوری آب های سطحی و احداث آب شیرین کن در کنار دریا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از جهانگیریه ، طی گفتگویی ویژه اقای زمانی بخشدار کوخرد و هرنگ با خبرنگار جهانگیریه ایشان در پاسخ به وضعیت جاده های این بخش بخصوص مشکلات جاده های روستاهای محروم گفت : بزرگترین طرح های ما در این بخش برطرف کردن مشکلات مواصلاتی است که مشکلات جدی در این حوزه داریم وی این برنامه ها را تشرح کرد .

 

 

6

ایشان درخصوص مسیرهای مواصلاتی گفت : این قول را به مردم خواهیم داد که در آینده ای نزدیک روستاهای ما مشکل مسیر مواصلاتی نداشته باشند که این مورد می تواند ما را بعنوان یک بخش ممتاز در این حوزه معرفی کند و شاهد انقلابی بزرگ در حوزه اسفالته کردند جاده های روستاهای محروم خواهیم بود.

 

بخشدار کوخرد و هرنگ در خصوص مشکلات آب و بخصوص مشکلات بهداشتی آب انبارها این بخش گفت : با توجه به ذخایر کم آب شیرین در شهرستان بهترین راه همین جمع اوری آب های سطحی می باشد که بیشتر آنها توسط خیرین ساخته شده است ، البته در گذشته بخاطر نوع نگهداری آن بیماری کرم پیوره در منطقه شایع بود که با توجه به کلر زنی توسط شبکه بهداشت این مشکل تقریبا از بین رفته است البته این موضوع توجه بیشتر شبکه بهداشت را می طلبد .

 

 

وی افزود : برای حل مشکل اب شرب روستای هرنگ برنامه جیره بندی آب را داریم تا از آب ،آب انبار ها برای کارواش ها استفاده نگردد ،البته برای ثبات در این زمینه و کاهش مشکلات بهتر است آب دریا را شیرین کرد که این طرح نیاز به عزم ملی دارد .

 

وی درخصوص شبکه ها دیجیتال گفت : بیشتر مشکلات ما چه در بخش جاده ، آب و پوشش شبکه های دیجیتال در هفت روستا است که ما از این روستاها به عنوان روستاهای هفتگانه نام می بریم که شامل : بار ، بربار ، محمودآباد ، تخت گرو، کنارزرد ، لاور شیخ ، لاور دین می باشد که امیدواریم صدا و سیمای مرکز خلیج فارس زیر ساخت های لازم را برای پوشش این شبکه ها محیا کند ، که عدم پوشش این شبکه ها موجب روی آوردن مردم به ماهواره خواهد شد .

 

ایشان در ادامه افزود در روستاهای هفتگانه با مشکلات شدید خط دهی تلفن همراه و همچنین عدم کمبود شبکه تلفن های ثابت مواجه هستیم .

 

مهندس زمانی گفت : با کمترین بارندگی در بخش لمزان بخش کوخرد و هرنگ با مشکل قطعی برق مواجه می شود که با احداث پست فوق توزیع در روستای صالح آباد این مشکل برطرف شده است .

 

ایشان افزود : اعتبارات لازم برای روکش اسفالت و زمین ورزشی فاریاب و همچنین اعتبار مشکلات آب روستای هرنگ و خلوص تامین شده است ، علاوه براین ردیفی در کمیته برنامه ریزی شهرستان برای رفع مشکل آب روستای کوخرد در نظر گرفته شده است .

 

وی تصریح کرد : بزودی احداث سد روستای کنارزرد برای تقویت آب های زیر سطحی شروع می شود و همچنین به روستای بربار ۱۰۰ میلون تومان اعتبار برای جلوگیری از سیلاب ها در نظر گرفته شده است و ۴۰ میلیون تومان برای زمین ورزشی صالح آباد بودجه در نظرگرفته شده است .

 

 

مسئول فنی فرمانداری بستک افزود : مهمترین مشکل در بخش کوخرد و هرنگ مشکل شبکه تلفن می باشد که این مورد در روستاهای هفتگانه بیشتر از سایر نقاط است .

 

ایشان یاد اور شد مدرسه دوکلاسه در روستای محروم تلخ در هفته دولت افتتاح شد.

 

وی در مورد مشکلات روستای مغدان گفت : بدلیل تقسیمات کشوری این روستا مشکلاتی دارد و این روستا در حالی که نزدیکترین روستا به بخش مرکزی می باشد اما در تقسیم بندی در حوزه بخش کوخرد و هرنگ می باشد که در صورت پیگیری این مشکل قابل رفع می باشد که نظر مردم اهمیت ویژه ای دارد ، همچنین بابت ساخت ساختمان دهیاری بدلیل غیر کارشناسی اجرایی کردن زیر ساخت این ساختمان که ۱۴۸ متر برای دهیاری در نظر گرفته شده است که ساخت چنین ساختمانی از عهده اعتبار دهیاری خارج است ، همچنین عدم اجرای طرح هادی روستایی بدلیل کمبود اعتبار اداره بنیاد مسکن می باشد که نامه نگاری های لازم با این اداره صورت گرفته است ، برق این روستا مشکلاتی دارد که با هماهنگی بعمل آمده بزودی برطرف خواهد شد .

 

 

وی در پایان ضمن تشکر از مردم شریف و با فرهنگ این بخش و قدر دانی از خیرین ، دهیاران و شورا ها گفت : در آینده این بخش در شاخص های عمرانی و زیرساختی نسبت به بخش های دیگر شهرستان بهتر خواهد شد و در اینده ای نزدیک بسیاری از مشکلات پیش رو را نخواهیم داشت .

 

 • محور هرنگ تا روستای اسو در آینده ای نزدیک چهار بانده می شود
 • جاده مواصلاتی بستک – بندرلنگه که از این بخش می گزرد به همت دهیاری ها و شورا ها و برخی خیرین با پیگیری بخشداری در حال انجام است
 • روکش آسفالت خلوص – هرنگ به طول ۱۳ کیلومتر
 • بزودی چهار راه کتل تا روستای هرنگ ، چهار بانده می شود
 • با توجه به اعتبار ماده ۱۸۰ مقرر گریده جاده لاور دین آسفالته شود
 • مقرر شد جاده لاور شیخ اسفالت شود که دوکیلومتر آن در حال انجام شود
 • جاده مهران تا کنار زرد به بخش لمزان بندرلنگه به همت دولت تدبیر و امیدآسفالته شده که فاصله بستک به بندرعباس را پنجاه و پنج کیلومتر نزدیکتر می کند
 • جاده تخت گرو به همت خیرین ، دهیاران و شورا در سال۹۴ انجام شد که روکش آن به طول ۴ کیلومتر توسط دولت صورت پذیرفت
 •  بزودی کار زیر سازی جاده روستای بار – محمود آباد بوسیله خیر محترم کارهای زیر سازی آن انجام خواهد شد
 • جاده کوران بویژه گردنه کوران بازسازی می شود که هزینه ای ۴۵۰ میلیون تمانی برای آن در نظر گرفته شده است .

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

 • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
 • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
 • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
 • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff