شورا در قرآن به عنوان یک اصل پذیرفته شده است/ مشورت راهکار اسلام برای دوری از گمراهی است
+ پ -
شورا در قرآن به عنوان یک اصل پذیرفته شده است/ مشورت راهکار اسلام برای دوری از گمراهی است

استاد حوزه و دانشگاه استفاده از شوراها را بهره بردن از خردجمعی دانست و افزود: در قرآن شورا به عنوان یک اصل پذیرفته شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی لبخندان استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌وگو با شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به روز شوراها گفت: یکی از راهکارهایی که اسلام برای تسهیل در تصمیم‌گیری‌ها و مسائل اجتماعی ارائه می‌دهد مشورت است.

وی استفاده از شوراها را بهره بردن از خردجمعی دانست و افزود: در قرآن شورا به عنوان یک اصل پذیرفته شده است.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه قرآن‌کریم صراحتا به پیامبراسلام(ص) دستور داده است که با اصحاب خود به مشورت بنشیند، اظهار کرد: شورا به این معنا است که از علم و تجربیات دیگران استفاده شود اما در پایان تصمیم‌گیری نهایی با خود شخص است.

وی با اشاره به آثار و نتایج مطلوب مشورت در زندگی تصریح کرد: وقتی مشورت می‌کنیم هم دیگران را مورد احترام و تکریم قرار داده‌ایم و هم توانسته‌ایم از فکر و اندیشه مشورت دهنده استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام لبخندان با بیان اینکه شورا از جایگاه والایی برخوردار است عنوان کرد: امیرالمومنین می‌فرماید کسی که مشورت کرد مسلما گمراه نشد.

وی با اشاره به مصادیق شورای در جمهوری اسلامی خاطر نشان کرد: مجلس شورای اسلامی به عنوان قوه قانون‌گذار در نظام اسلامی ایران یک مرجع بزرگ مشورت و شورا است.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff