شورا از ارزش والایی در اسلام برخوردار است
+ پ -
شورا از ارزش والایی در اسلام برخوردار است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قشم با بیان اینکه شورا از ارزش بسیار والایی در اسلام برخوردار است گفت: مشورت استفاده از عقل و طرز فکر دیگران برای پیشبرد اهداف است.

حجت‌الاسلام والمسلمین صفری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قشم در گفت‌وگو با خبرنگار هرمز با اشاره به روز شورا گفت : شورا یک دستور قرآنی و رمز پیشرفت و موفقیت مسلمانان است.

وی با اشاره به مشورت پیامبراسلام(ص) در مورد جنگ خندق  اظهار کرد: پیامبراکرم(ص) با وجود اینکه در تصمیم‌گیری از دیگران بی‌نیاز بودند اما برای ترویج فرهنگ مشورت، با یاران خود به شور نشستند و در این مجلس سلمان فارسی که از یاران نزدیک ایشان بود پیشنهاد کندن خندق را داد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قشم با بیان اینکه شورا از ارزش بسیار والایی در اسلام برخوردار است ، گفت: مشورت استفاده از عقل و طرز فکر دیگران برای پیشبرد اهداف است.

وی با اشاره به اهمیت تقویت شوراهای شهر و روستا تصریح کرد: شورای شهر و روستا باید با استفاده از خرد جمعی در راستای احقاق حقوق مردم پویا باشند.

حجت‌الاسلام صفری با بیان اینکه مشورت می‌تواند افق‌های ناپیدای زندگی را بر روی فرد پدیدار کند، خاطر نشان کرد: فردی که با آن مشورت می‌کنیم باید حائز تجریه، علم و حکمت باشد.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff