شورای نگهبان ضامن تداوم انقلاب اسلامی است/فتنه گران انقلاب اسلامی را در پرتگاه قرار می دهند
+ پ -
شورای نگهبان ضامن تداوم انقلاب اسلامی است/فتنه گران انقلاب اسلامی را در پرتگاه قرار می دهند

نماینده نهاد رهبری در دانشگاه هرمزگان اظهار کرد: شورای نگهبان ضامن تداوم نظام و انقلاب اسلامی است لذا مجلس برای جلوگیری از تخریب شورای نکهبان باید قانون انتخابات را اصلاح کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده مدیر حوزه علمیه خواهران استان در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس با بیان اینکه شورای نگهبان ضامن تداوم انقلاب اسلامی است، گفت:  مجلس برای جلوگیری از تخریب شورای نگهبان باید قانون انتخابات را اصلاح کند.

 

مدیر حوزه علمیه خواهران با اشاره به اینکه آیت الله جنتی از مبارزین انقلاب اسلامی است؛ اظهار کرد: سکوت از مهمترین بخش های زندگی مبارزین انقلابی است آیت الله جنتی با وجود کهولت سن و شرایط جسمی تنها شخصی است که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر همچنان به فعالیت های خود ادامه می دهند لذا فردی  می تواند این رویه را ادامه دهد که نقطه سیاهی در زندگی اش وجود نداشته باشد.

 

وی افزود: جلو گیری از خط نفوذ یکی از عوامل بقای انقلاب اسالامی و خط ولایت تا به امروز است که آیت الله جنتی در این راستا  نقش بسیار پررنگ و مهمی را دارا هستند لذا شخصیتی را نمی توان یافت علی رغم همه تهمتهایی که به ایشان نسبت داده می شود در مقابل خط نفوذ مقاومت می کنند به همین دلیل دشمن نتوانسته است به اهداف خود دست پیدا کند.

عبادی زاده، آیت الله جنتی را از شخصیتهایی دانشت که باقدرت و قتدار در مقابل خط نفوذ ایستاده است و در این راستا نقش مهمی را ایفا می کنند.

 

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان با اشاره اعلام تایید صلاحیتها توسط شورای نگهبان تصریح کرد: شورای نگهبان ضامن تداوم انقلاب اسلامی است  با نگاهی به انقلاب های دیگر در طول تاریخ متوجه می شویم چون شورای نگهبان در آن دولتها وجود نداشته است بعد از مدت کوتاهی به انحراف کشیده شدند امروزه شورای نگهبان و قانون اساسی یکی از عوامل ضمانت انقلاب اسلامی است که توانسته انقلاب حفظ کند و آیت الله جنتی در این راستا سهم ویژه ای دارند.

 

وی بیان کرد: وظیفه و شان شورای نگهبان تاید صلاحیت  و لازمه تایید صلاحیت احراز صلاحیت در رابطه با نظام جمهوری اسلام و انقلاب اسلامی است لذا مجلس باید تدابیری اتخاذ کند زمانی که فضای باز است و هرکسی اجازه ثبت نام به خود می دهد از فیلتری عبور کند تا هزینه ای برای شورای نگهبان ایجاد نشود چون هزینه ای سنگینی برای شورای نگهبان است.

 

عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه مجلس باید فضا و قانون انتخابات را اصلاح کند، افزود: انتقادی بر هیاتهای اجرایی در برخی استانها وجود دارد که نهادها و سازمانهای امنیتی زیربط اشخاصی را که صلاحیت نداشتند را باید رد صلاحیت می کردند اما این کار در راستای تخریب شورای نگهبان انجام نشد لذا اگر هیاتهای اجرایی کار خود را یدرستی انجام می داند این هزینه برای شورتی نگهبان ثبت نمی شد.

 

عبادی زاده گفت:  اصولا کسانی را رد صلاحیت می کنند که در راستای اهداف نظام اسلامی کارنامه خوبی از خود نشان ندادند و جز افرادی بودند که در حوادث و مسائل فتنه سال   ۸۸و یا در حوادث کوی دانشگاه نه تنها مواضع همسو با رسانه بیگانه داشتن بلکه خودشان در متن قضیه بودند لذا این افراد چگونه می توانند از انقلاب اسلامی پاسبانی کند وقتی انقلاب اسلامی را در پرتگاه قرار می دهند.

 

وی اظهار کرد: البته در این میان افرادی حضور داشتند که در دوران دانشجویی ندانسته وارد بازی دشمن شدند که پس از آن حوادث اشتباعه خود را پذیرفتند و کارنامه خود را اصلاح کردند لذا با این طیف افراد باید مدارا کرد.

 

مدیر حوزه علمیه خواهران خاطرنشان کرد:  اصل قانون گریزی مسئله ای است که در خیلی از نهاده و دستگاهها و همه کسانی که شعار قانون گرایی را سر می دهند را مشاهده می کنیم  بخشی از مشکلاتی که امروزه در حوزه سیاسی با آن مواجه هستیم ناشی از قانون گریزی است که برخی از نهادها و دستگاههای رسمی است.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff